Місто

Анатолій Гунько наголошує про необхідність заборони аграріям перевищувати норми внесення хімікатів

Імідж
Жителі села Лихачів Носівського району намагаються вирішити питання екологічної безпеки їхнього населеного пункту та вплинути на роботу аграріїв. Поля, що розташовані навколо села Лихачів, обробляють великою кількістю хімікатів, дія яких впливає й на здоров’я місцевих жителів. Із цією проблемою вони звернулись до кандидата в народні депутати України від ВО «Батьківщина» по 209 виборчому округу Анатолія Гунька.

«Це питання повинна вирішувати не територіальна громада, а держава на найвищих рівнях. На сьогодні контролю на вміст у зерні хімікатів практично не проводиться. На моє переконання, такі параметри мають жорстко перевірятись і не допускати, щоб аграрії повільно вбивали людей та родючі землі. Таке безчинство фермерів відбувається по всій країні. Тому, працюючи в Верховній Раді України, я та команда ВО «Батьківщина» зможемо розробити закони, які заборонятимуть аграріям перевищувати гранично допустимі норми внесення добрив, гербіцидів, пестицидів та ін.», – заявив Анатолій Гунько.

Мешканці села Лихачів розповіли Анатолію Гуньку, що не можуть отримувати медичні послуги. Медичний заклад, який мав би їх обслуговувати «футболить» пацієнтів у Чернігів.

«Медичну реформу треба негайно зупинити. Села зараз не готові переходити на нову систему, бо немає бази. Лікарня одна на десятки сіл. Але автобуси до неї не їздять, немає там і необхідного обладнання, і достатньої кількості лікарів», – наголосив Анатолій Гунько.

Це не єдине, що турбує селян. Проблем багато: оформлення спадщини, виділення землі, відсутність терміналів та банкоматів для зняття готівки з картки в Лихачеві. Соціальні виплати громадянам здійснюються лише на банківську картку. Змушують і пенсіонерів відкривати картки для переводу пенсій. Проте, щоб зняти готівку, потрібно проїхати не один десяток кілометрів до найближчого банкомату, заплативши за квиток в автобусі чималу суму.

«Нас усіх заганяють у банківську систему. Але держава не передбачила умов для втілення своїх реформ. Людина в селі зі шматком пластику нічого не зробить: їсти не купить, за світло не заплатить, квиток на автобус не купить. Тому, на моє переконання, перед тим, як переводити виплати людей на картки в кожному селі, державний банк має встановити банкомат і термінал. У парламенті я ініціюватиму та вимагатиму однакового доступу людей у селі до сучасних послуг», – акцентував Анатолій Гунько.

Залишити відповідь