Новини

Боротьба за паї: бурківчани просять правового захисту

“Поділили людей на “своїх” та “чужих”. Образливо, що нас, трударів, рахують за дурнів”, – бідкаються жителі села Бурківка Ніжинського району. Гірко до сліз дивитися селянам на те, як господарює орендар на їхніх землях, бо, кажуть, той “крутить” ними, як хоче, загнавши в договірну кабалу. Гроші за паї бурківчанам не виплачує, ще й повсякчас шантажує.

Уже близько 10 років орендує в селян землі для обробітку потужне агропромислове підприємство “Дружба-Нова”. За пай аграрна фірма донедавна платила 8 % (6, 600 тис. грн). Тепер і цього не робить, маніпулюючи договірними зобов’язаннями й змушуючи пайовиків підписувати додаткові угоди до договорів на десятиліття. Мовляв, підпишете угоду, платитимемо 11 %, а ні – то отримаєте за пай мінімум або й взагалі нічого з того не матимете.

“Ми прийшли з усіма паперами до керівництва компанії. Послухали нас та попросили трохи почекати за дверима. Простояли півгодини, тоді почули: “Подавайте в суд”. І дверми перед  нашими носами грюкнули. А що в суді докажеш? Правда буде на їхньому боці, бо в них більше сили, підприємство ж велике. Це як боротися з вітряками. Ще й доведеться за суд зі своєї кишені платити”, – горює пані Валентина.

Жінка запевняє, “Дружба-Нова” самовільно прописала в договорах усе, що вважала вигідним для себе. Хитрощами землі собі “припахала”, скориставшись довірою селян до землекористувача.

“Вони в нас усі землі забрали. Загадали переоформити угоду чи щось таке. У результаті вийшло так, що підприємство без нічиєї згоди саме додало нам ще 10 років “договірного ярма” (у нас термін дії угоди завершився б до 2020 року, а тепер – до 2030-го). У них  уже було готове все, зібрані папери, лише залишилось підпис поставити та дату. Приїхали до нас заплатити 11 % за пай з умовою, що підпишемо ще додаткову угоду до 2035 року. Порахували, що люди в селі -дурні, забиті. Накручують, що ніхто за оренду паю нам не платитиме, не буде ні пенсій, ні зарплат. То старенькі й підписують. Ну кілька чоловік покричало й обурилось. Але що? Сидітимуть тоді без плати”, – розповідає Валентина.

Анатолій Гунько одразу відгукнувся на проблему селян та пообіцяв, зі свого боку, надати їм юридичну допомогу.

Залишити відповідь

Усі Новини