Новини

Через лікарську недбалість померла породілля з дитиною

Розслідування показало, що жінка з сином померли через неналежне виконання функцій одним із медпрацівників.

В Анастасії та Ігоря Горбатенків, жителів Семенівки Чернігівської області, повинен був народитися хлопчик-первісток. Однак побачити дитину матері не довелося: вона померла при пологах. Через 1,5 місяці помер і новонароджений, пише sud.ua.

Розслідування показало, що жінка з сином померли через неналежне виконання функцій одним із медпрацівників. «Принаймні, комісія, яка розглядала цей випадок, оцінила всі факти й прийняла відповідне рішення. Згодом слідством була призначена судово-медична експертиза, яка визначила, що саме призвело до смерті та стало причинним зв’язком між діями лікаря й тими наслідками, які ми на сьогодні маємо», — зазначив адвокат потерпілих.

Правник додав, що під час судового процесу «обвинувачений ставив палки в колеса», вказуючи на те, що експертиза нібито проводилася з порушеннями, і вимагав її повторного проведення. При позитивному розкладі суд міг би затягнутися ще років на два-три.

У результаті суд виніс вирок: два роки позбавлення волі й такий же строк позбавлення права займатися лікарською діяльністю.

За словами родичів Анастасії, незважаючи на очевидні докази, своєї провини анестезіолог не визнав.

«Також у нього не було жодного жалю про те, що сталося. Так, на суді він попросив вибачення, але каяття не було щирим. Ця людина жодного разу не набрала мене та не запитала, у якому стані перебуває дитинка, коли вона ще була жива. Мені телефонували, підтримували незнайомі люди», — каже мати загиблої.

Боротьба за справедливість, зумовлені нею переживаннями та стреси сильно похитнули здоров’я Олени, однак жінка вважає, що зробила все від неї залежне. «Я всім людям кажу: у нашій країні за справедливість потрібно боротися, інакше винний залишиться безкарним», — підсумувала вона.

Залишити відповідь

Усі Новини