Новини

Чернігівщина продовжує триматися в трійці лідерів з децентралізації

Чернігівщина знову в трійці лідерів за загальним рейтинговим показником щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади й реформування місцевого самоврядування, що здійснює Міністерство регіонального розвитку України.

Про це інформує Чергігівська ОДА.

Область – друга за відсотком населення ОТГ до загальної кількості населення, займає четверте місце по двох показниках: покриття громадами площі області та кількість ОТГ.

Раніше ми писали про: Чернігівська область – у трійці лідерів з децентралізації

За даними моніторингу, громади в 110 районах із 490 (крім 25 тимчасово окупованих) досі не беруть участі у процесах об’єднання.

– Цей рік громади, які не об’єднуються, вже згаяли – втратили і час, і передбачені реформою можливості для розвитку. Але важливим для них буде наступний рік, коли віршуватиметься питання подальшої добровільності в процесі формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування. Тобто в громад ще є шанс стати частиною історії успіху, яку зробили вони самі, а не хтось за них, – зауважив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

479 ОТГ уже отримали в комунальну власність землі за межами населених пунктів (938,7 тисячі гектарів). До кінця року землю мають отримати всі 665 ОТГ, створені в 2015-2017 роках. На Чернігівщині 24 ОТГ отримали документи, що засвідчують передачу земель сільськогосподарського призначення у власність їх громад.

 

 

Залишити відповідь