Новини

Чи поспішають ніжинці підписати декларацію з сімейним лікарем та чи готові до нових змін?

З 2 квітня цього року пацієнт має підписати декларацію з власно обраним сімейним лікарем. Зробити це потрібно обов’язково, адже навіть для того, щоб потрапити на прийом до спеціаліста вузького профілю, необхідно мати направлення лікаря, із яким укладено договір. Пацієнти, які не підпишуть декларацією з лікарем первинної ланки, не зможуть отримати безкоштовні медичні послуги з 2020 року, коли повністю запрацює медична реформа. Чи поспішають ніжинці укласти необхідний для себе договір та чи готові до нововведення в галузі медицини?

Ольга, 56 років:

«Про підписання декларації якраз сьогодні вранці читала в «Фейсбуці». Про це багато пишуть та говорять. Знаю, що потрібно самим обрати лікаря. Тепер медична допомога не прив’язана до конкретного місця прописки чи проживання. Про інші тонкощі не знаю. Не надто рада такому нововведенню. Мабуть, тому що недостатньо проінформована. Моїй мамі 83 роки, у неї завжди високий тиск. Коли виникає ситуація, у якій незрозуміло, що робити, одразу викликаю «швидку», яка знаходиться поруч із нами (було досить зручно). А тепер як? Маю відмовитись від цього? Фельдшерів на “швидких” замінять парамедиками, які приїжджатимуть далеко не на кожен виклик. Договір ще не укладала, лише збираюсь. Усе ж, маю на прикметі знайомого лікаря-хірурга. Часто до нього звертаюсь, йому повністю довіряю. У будь-який час він завжди поруч. Тож зупиню свій вибір саме на ньому».

Олена, 30 років:

«До медичної реформи ставлюсь позитивно, хоча про нововведення знаю ще не так уже й багато. Щось почула від знайомих, щось побачила по телевізору. Підтримую те, що за кожною людиною має бути закріплений особистий лікар. Дитині моїй договір уже уклали, собі – ще ні. Родину наш дільничний лікар стовідсотково влаштовує. Часто працює понаднормово. Відчувається, що віддається своїй справі. За 4 роки, може, двічі тільки й зверталася до лікарів, тож ще не знаю, кого собі обрати. Чула, що лікарі скаржаться, що планшет дали, а інтернету немає. Постійно якісь поломки. Якщо все буде так, як запланували в державі, то покращення однозначно будуть. Відходимо від минулого, буде менше кілометрових черг».

Тамара Федорівна, 68 років:

«Іду саме робити ксерокопії документів. Добре зробили з цими сімейними лікарями, тепер не потрібно невідомо куди йти. Зареєструюсь до лікаря, якого вже багато років знаю. Мені з моїм лікарем пощастило – золото, а не людина. До неї вже 2, 5 тисяч людей записалося. Уже вільних місць майже не залишилося».

Анна Миколаївна, 70 років:

«Сьогодні планую зареєструватися. Запишусь до лікаря, до якої й раніше ходила. Вона мене вже 40 років лікує. Як на мене, наша країна неготова до медичної реформи. Зарано. Бракує коштів для необхідного устаткування. Гарні лікарі в нас є, а з медичною апаратурою й технікою є значні проблеми».

Тамара, 57 років:

«Вчора ходила реєструватися до лікаря, що обслуговує Третій мікрорайон. Не встигла, бо була велика черга. Люди з 3 годин ночі там сиділи, і все дарма. Медсестри розповідали, що повидавали їм планшети, які «зависають». По 5 людей на день обслуговують, по 12 душ записують на прийом. Не знаю, як воно все буде…»

Олексій, 42 роки:

«Є позитивні моменти, але й багато мінусів. Реєструємо дітей, сподіваємося, що встигнемо укласти договір із тим лікарем, якого добре знаємо. Чи встигнемо потрапити саме до нього – питання. Ліміт там небезмежний. Не вистачає лікарів. У нашому районі дитячого лікаря взагалі немає (найближчий на Фрунзівці). Тож будемо добиратися до нього з пересадками. На мою думку, аби реформа успішно «прижилася» в місті, потрібно достатньо проінформувати населення. Містяни не уявляють чіткого алгоритму та порядку дій для реєстрації й укладення договору. Медреформа впроваджується непродумано, кількість лікарів не відповідає потрібній кількості жителів.

Звісно, добре, що особисто обраний сімейний лікар матиме змогу ознайомитися з кожним членом родини, знатиме історію хвороб батьків та дітей. Проте для успішної реалізації медичної реформи необхідний високий рівень підготовки лікарів. Це має бути універсальний сучасний лікар із необхідним для роботи устаткуванням та спеціально обладнаним місцем роботи. Держава, на жаль, на належному рівні матеріально не забезпечує проведення реформи на місцях. Необхідна підтримка медичного страхування. Фінансово ще незрозуміло, яким чином ці послуги будуть оплачуватися».

Реваз Таквареллі, 63 роки:

«Я вважаю, що медична реформа призведе до збільшення корупції. Лікарі братимуть більше грошей з пацієнтів. Обслуговуватимуть за один раз кілька районів підряд, працювати не встигатимуть (бо мало медиків на дільницю). Люди даватимуть хабарі, щоб встигнути зареєструватися саме до потрібного їм лікаря. Я військовий, часто переїжджаю з одного місця в інше. Договір укладати не збираюсь, бо вважаю це нелогічним та не бачу сенсу».

Сергій, 50 років:

«Якщо це європейський досвід, що ж, нічого поганого в реформі не бачу. Договір укладаємо, збираємо всі необхідні документи. Вектор обрали правильно, а як воно реалізовуватиметься – побачимо».

Віталій, 59 років:

«Чув, що потрібно зареєструватися. А як далі – нічого не знаю. Будь-які нововведення сприймаю негативно, не люблю різких змін (мені вже ж не 17 років). Думаю, що з такими змінами лікуватися стане важче, буде більше черг. У нас один лікар на всю амбулаторію. Якщо 2 тисячі пацієнтів йому дати, то він не впорається. Уявіть собі, що це буде! Гірше, ніж у міській поліклініці. Чи потраплю до свого лікаря – проблема, адже в нього вже чимало пацієнтів. Вийде так, що чим кращий спеціаліст – тим більше до нього й звертатимуться. Лікар скаже, я вже набрав 2 тисячі людей, більше мені не потрібно. Реєструватимуться до тих, хто залишиться, некомпетентних. Вибору більше не буде. Залишимось ні з чим».

Тетяна, 45 років:

«Ходила до лікаря, зареєструвала дітей своїх, бо саме в дитсадок оформляли. Залишила телефон, сказали, що передзвонять та скажуть, які для декларації потрібні документи. Скоро вже зареєструємось. Як на мене, це все дурниці. Я – проти сімейної медицини. У нас об’єднали три райони, тепер постійні черги, не вистачає лікарів. Може мені буде й добре, що матиму свого особистого лікаря. Але мені було непогано й так».

Залишити відповідь

Усі Новини