Новини

Діти двох шкіл на Ніжинщині питимуть чисту воду. Днями тут встановили системи очищення питної води

ІМІДЖ

Цими вихідними в школах сіл Крути та Сальне встановили водоочисні системи. Нове вкрай необхідне обладнання в навчальних закладах з’явилося за ініціативи кандидата в народні депутати України від ВО «Батьківщина» по 209 округу Анатолія Гунька.

Батьки, вчителі та працівники шкіл дуже раді появі очисних систем. Тепер їхні діти зможуть пити нормальну, а головне – чисту воду, не шкодячи своєму здоров’ю.

«Ця очисна система нам була вкрай необхідна. У нашій воді – надмірний вміст заліза. У навчальному закладі вода була рудого кольору. Тепер у нас буде чиста вода. Коли до нас, у Крути, приїхав Анатолій Гунько, ми попросили його вирішити проблему з очисткою нашої води. Через кілька днів до нас прибули фахівці взяти воду на аналіз. І вже цими вихідними в нашій школі встановили цю систему. Від мене особисто й від усіх батьків Анатолію Григоровичу величезна вдячність», – розповіла директор Крутянського НВК Ольга Кот.

Окрім школи, де навчається 120 учнів, у приміщенні навчального закладу розташувався дитсадок. Тут виховують 40 дошкільнят. Батьки та вихователі раніше непокоїлись станом води в школі. Проте самотужки нічого змінити не могли, адже для фінансування «другорядних», на думку чиновників, потреб, грошей у бюджеті не передбачено.

«Установка фільтрує всю воду, яка потрапляє в школу. Наш дитсадок розміщений у приміщенні школи. Тому й найменшим тепер даємо лише очищену воду. Питна вода для наших діток – це найголовніше. Я куштувала очищену воду – вона така чиста й аж солодкувата на смак. Непотрібно жодних аналізів, щоб бачити різницю між станом води до установки очисної системи та після», – говорить завідуюча Крутянським дитячим садочком Алла Нещерет.

«Вода раніше була така руда, а тепер прозора й чиста. Зараз по всій школі вода лише фільтрована. Ми такі вдячні, що наші діти зможуть пити нормальну воду. Діти ж часто на вулиці бігають й одразу бігають до школи пити воду з-під крану, хоча ми не дозволяли. Донедавна ми воду в їдальні кип’ятили, після цього чекали, поки вона охолоне, і лиш тоді давали учням її пити», – розказує  працівниця їдальні Надія Вікторівна.

Директор Сальнянської школи Надія Калініченко розповіла, що наразі в їхній школі працює свердловина, глибина якої 60 метрів. Тут норма заліза перевищена втричі. Це негативно впливає на весь організм людини. Цю воду не рекомендують пити та варити з неї якісь страви.

Щоб хоч якось вирішити проблему, у сальнянському навчальному закладі раніше купували воду в бутелях для кулера. Проте такий варіант вирішення проблеми – дуже дороговартісний і складний.

«Анатолій Гунько допоміг нам встановити очисну установку. Уже робили аналіз очищеної води. За результатами – заліза в ній не виявили. Ми всі завдячуємо людині, яка небайдужа до здоров’я наших дітей. Анатолій Григорович – випускник нашої школи. Я дуже вдячна, що він не забуває про нашу школу й про наших дітей», – сказала Надія Миколаївна.

Працівники сервісного центру щомісяця будуть перевіряти фільтри й кожні п’ять років замінювати їх на нові.

«Зараз вода очищена. Немає того жовтуватого відтінку й каламуті. На сьогодні по всьому регіону вода непридатна для вживання. Ми сподіваємось, що в парламенті Анатолій Гунько зможе добитись того, щоб нашому селу та всьому району забезпечили постачання питної води до кожної оселі, збудували нові свердловини й пильно стежили за якістю води, яку споживають люди», – каже директор Сальнянської школи.

Залишити відповідь

Усі Новини