Новини

До новорічно-різдвяних свят два дитсадки області отримали подарунки. Фото

Напередодні Нового Року та Різдва вихованці дитсадків «Казкове сонечко» с. Степові Хутори, що на Носівщині, та «Колосок» с. Вертіївка отримали солодкі подарунки. Під час новорічно-різдвяних свят особливо чекаєш якогось дива, приємних сюрпризів, загадуєш бажання, навіть якщо ти вже давно не маленький. Щоб подарувати часточку тепла тим, хто зберігає в душі казку та вірить у дива, представники партійної організації «Батьківщина» та ГО «Правозахист Плюс» вирушили до дошкільних закладів з повними пакунками солодощів та гостинців.

Як гуляти народні вечорниці, показали дітлахи «Казкового сонечка». Одягнені в національне вбрання, діти танцювали гопак, проводили ворожіння, співали, пекли калиту, запрошували на гостину й зустрічали з короваєм. Розчулювали своєю безпосередністю, щирістю, старанністю.

«Дуже приємно, що в селах стільки дітей так святкують вечорниці, шанують традиції, підтримують їх. Сподіваюсь, що ці звичаї передаватимуться з покоління в покоління. Радий бачити вогник в очах вихователів, які заряджають своєю енергією й завзятістю, та усміхнених діточок у такий казковий день, як сьогодні, коли все в снігу», – зазначає голова «Правозахист Плюс» Анатолій Гунько.

Дитсадок у Степових Хуторах відновив свою роботу після 15 років «затишшя». Під його крилом зараз зростає 41 дитина. Функціонують дві різновікові групи: середня-старша (діти 4-6 років) та перша-друга молодша (діти з півторарічного віку). Підвозяться діти з Коломійцівки, Калинівки, Ясної Зірки, Платонівки. Найменший вихованець – Кирило з Ясної Зірки, йому рік та 9 місяців. Працівники «Казкового сонечка» розповідають, кожного дня хлопчика привозить сюди бабуся.

«Майже 15 років заклад не працював. Тут чого тільки не було: і гуртожиток, і колгоспна їдальня. Розвивалося підприємство «Агропрогрес», приїжджали сім’ї, і 21 листопада 2008 року ми відкрилися. Маємо власне автономне опалення, харчуванням забезпечує сільська рада (у неї й перебуваємо на балансі). Вона нам не відмовляє в допомозі, однак багато що вимагають різні інстанції. Кошти не закладаються ні на ремонти, ні на придбання інтерактивних технологій, комп’ютерів. Хочеться робити найкраще для цих діток, осучаснити їхнє пізнання світу. Для цього, звісно, потрібна постійна підтримка. Усе ж, усіх нас об’єднує одна ідея та думка – працюємо всі командою», – розповідає про життя дошкільного закладу його завідувач Наталія Руденко.

У вертіївському дитсадку «Колосок» наразі перебуває 116 дітей від півтора до 6-7 років. Виховуються дошкільнята з самої Вертіївки та з найближчих сіл – із Бобрика, Лісового, Кошелівки. Чекають ще одну 117 дитину з Заньок. Працює театралізований гурток, гуртки зображувальної діяльності та інклюзивна група для дітей із ДЦП. З 1 вересня планують створити гурток англійської мови. У штаті загалом – 35 працівників. Функціонує 5 груп: одна раннього віку, дві молодші, одна середня та старша.

«У нашому садочку – як у віночку. Від дітей нема відбою. У зв’язку з тим, що заяв на прийом дітлахів у ясельну групу дуже багато (уже 48 заяв лежить), постала потреба в додатковому приміщенні. Через дорогу в нас таке є, проте його потрібно реконструювати, зробити кімнати, облаштувати меблями. Необхідно встановити й пожежну сигналізацію в дитсадку, щоб виконати приписи від надзвичайників. Заклад великий, тому проблем стає не менше», – каже завідувач ДНЗ «Колосок» Яна Проценко.

Без подарунків не залишилися не лише дошкільнята, а й працівники обох дитсадків. Анатолій Гунько вирішив придбати солодощі та кухонну техніку ще й для персоналу. Перейнявшись проблемами хворого на ДЦП хлопчика-вихованця «Колоска», очільник «Правозахисту» допоміг йому матеріально.

Для маленького Дмитра Іншакова всім дитсадком збирають 310 євро на ортези (ортопедичне взуття), що замовили в Польщі, та більше 10 тисяч гривень на ЛФК. Необхідно пройти 10 курсів лікувальної фізкультури. Саме для хлопчика в дошкільному закладі відкрили інклюзивну групу. У планах –придбати туди тренажер.

«Взагалі лікарі говорили, що дитина не ходитиме, пророкували, що буде «лежачою». Хлопчик дуже розумний. Говорить гарно, тільки що допомогти йому на сходах треба, самим занести, спеціально посадити. Він не може сидіти в W-позі, бо в нього защемлюється нерв. Ручкою тримає ложку, але скаржиться, що вона в нього болить, німіє. Дмитрик до нас ходить з липня місяця. Хлоп’я хворою ніжкою наступає на здорову, тоді падає. Без ортопедичного взуття він не зможе ходити. Мама, коли дізналась про гроші, так плакала, сердечно дякувала Анатолію Григоровичу. Дуже приємно, що в наш сьогоднішній нелегкий час і стан у державі є такі люди, які несуть добро та переймаються проблемами дітей. У народі кажуть, що добру людину Бог завжди бачить, і те добро, що йшло від неї, обов’язково повертається сторицею в будь-який час», – зауважила керманич ДНЗ «Колосок» Яна Проценко.

Фото Ігоря Волосянкіна

ІМІДЖ

Залишити відповідь

Усі Новини