Новини

До парламенту проходять 5 партій. Дані екзит-полу

За результатами екзит-полу, до Верховної Ради дев’ятого скликання проходить п’ять політичних сил. Дані оприлюднено в ТСН.

Перше місце належить партії “Слуга народу”. Її підтримали 43,9% виборців.

Друге місце за “Опозиційною платформою – За життя”, за яку проголосували 11,5% українців. Третє місце в партії “Європейська солідарність” – 8,9%.

Четверту сходину зайняла партія “Батьківщина”, яка може рохраховувати на 7,6% голосів. До парламенту також проходить політична сила “Голос” із результатом у 6,3%.

Поза складом Верховної Ради залишились партія “Сила і честь” (4,4%), “Опозиційний блок” (3,3%), “Партія Шарія” (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,8%), “Українська стратегія Гройсмана” (2,2%), ВО “Свобода” (2,1%) та інші.

За дослідженням екзит-полу, до парламенту входить 199 депутатів-мажоритарників. Від партії “Голос” – 17 депутатів; від ВО “Батьківщина” – 22 депутати; від партії “Європейська солідарність” – 24 депутати; від “Опозиційної платформи – За життя” – 36 депутатів; від “Слуги народу” – 126 депутатів.

Опитування виборців на виході з виборчих дільниць провели Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць). Теоретично вибірка репрезентативна для України в цілому,  для всіх тих дільниць, на яких відбулися вибори. Опитано 10 551 респондента на 300 виборчих дільницях. Застосовувалася методика “таємного голосування”.

Залишити відповідь

Усі Новини