Місто

Двоє ніжинців стали лауреатами міжнародної літературної премії

Названо цьогорічних лауреатів Міжнародної літературної премії імені М. Гоголя «Тріумф». Серед них – професор Гоголівського вишу Григорій Самойленко й місцева письменниця Тетяна Сидоренко.

Загалом, лауреатами престижної премії стали 19 митців та діячів культури як із України, так і з-за кордону. Надійшло більше 750 пропозицій.

Відзнаку лауреата Тетяна Сидоренко отримала за написані нею сучасний бароковий роман «Ігри з Іваном» та психолого-культурологічну повість про нашу землячку Ольгу Хохлову  – «Ольга, дружина Пікассо». Григорій Самойленко – за монографію про гоголівського Тараса Бульбу та вагомий особистий внесок у вивченні й популяризації творчості Миколи Васильовича.

З 1 листопада 2014 року фундатором премії стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців та журналістів із 55-ти країн світу. Літературну нагороду  засновано в 1998 р. Чернігівським медіа-клубом за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій.

 

Залишити відповідь