Новини

Ірина Кириченко: Я вивчаю природу людей

Ірина Кириченко, голова громадської організації «АртМодель Студія». Відома в місті як організатор конкурсів краси та творчих фестивалів. Вся її така публічна діяльність є волонтерською і жоден конкурс не є комерційним. Ірина Михайлівна людина не проста, не йде за течею, за загальною думкою людей. Але саме такі люди і роблять справжні речі. В конкурсах краси дівчата отримують нагороди за різні номінації. Але мало хто знає, що є ще одна номінація, секретна. Пані Ірина її називає – «Моє особисте досягнення». Саме цю номінацію отримати найскладніше. ЇЇ отримує дівчина, яка за кілька місяців тренувань, переступає через свої комплекси, відкриває в собі нові якості особистості.

– Ірина Михайлівна, ви людина не проста, з вами працювати — треба мати підхід. Можна вас назвати «скандальним шоуменом»?

Ні. Скандал — це те, що само по собі створює прецедент. Я людина поза грою, яка не грається в чужі ігри. Я маю певну мету, і роблю тільки те, що подобається мені. Тому скандал — це те, що поза мною. Мені не цікавий ні скандал, ні чорний піар, мені цікаво тільки те, що роблю я і люди, які працюють зі мною. Як це називатимуть інші люди, мене мало цікавить.

– Я знаю, що своїм дівчатам, що приймають участь в конкурсі краси, часто повторюєте таку приказку: «Впала? Встала, зуб виплюнула, кров витерла, посміхнулась і пішла далі!». Коли ви починаєте свій новий проект, багато хто мріє «збити вас на злеті»?

Це дуже крута приказка, я її використовую, як алгоритм НЛП і вона діє. Це така програма, яка допомагає тобі в різних ситуаціях. Не важливо, скільки разів ти падав, важливо, скільки разів ти вставав. Це ще Ніцше казав.

– Ну і як часто ви витираєте кров свою?

В мене часто виникають ситуацій, коли хочеться опустити руки. Але, «ну боже ж ти мой», є різні види кровотечі — ті що не можна спинити, і ті, які можна зализати. Внутрішнє перебороти себе — або ти йдеш за обставинами, або дієш так, як хочеш ти.

-Давайте все ж таки повернемося до конкурсу краси.

Перші конкурси краси в світі — то були прояви своєї гендерної позиції. Потім вони еволюціювали в таке собі шоу жіночої краси, привабливості, сексуальності, іноді — розкутості. Мої конкурси краси ставлять дещо інші пріоритети. На першу позицію виходить не сексуальність, а скоріше — самореалізація особистості. І я довожу, що мої конкурсанки можуть претендувати на себе, як на особистість. Програма, яку я даю дівчатам під час підготовки, передбачає набуття нових навичок і вміння, які дають результат, наприклад, в психології і мистецтві публічних виступів і так далі. Ця програма є для них екстерн-курсом по створенню себе. І це правда, стає їм в нагоді.

-Ту Ірину Кириченко, яку я знаю, ніколи не йде за загалом, в напрямок течі. І щойно ви піднімаєте голову, вам одразу дають в лоба, щоб ви зайняли своє місце в загальній матриці. Буває?

Це буває з усіма людьми, які не вписуються в загальну систему координат. Це люди, які живуть не за правилами системи, а за принципами своєї власної совісті. З цим стикається кожна прогресивна людина, яка щось намагається змінити в думках людей. Від цього система приходить в стан агресії, бо це для системи — найлегший спосіб захиститися.

-Ірино Михайлівно, я вас слухаю зараз і мені здається, що я спілкуюсь не з вами, а з самим Ніцше. Я ж про інше хочу спитати: мамочки ледве не відгризли вам голову (образно, звичайно), міський голова висловлював невдоволення, в цьому році за кілька днів до конкурсу, виконком відмовив вам в наданні приміщення, як ви тримаєте все це, і кожного року знову робите свій конкурс?

Всі претензії, які виникли під час обговорення виконкомом надання приміщення, я дізналася зі сторінок саме вашого видання. Вже після проведення цього шоу, я отримала пояснення від міськради. Так от, крім захоплення почуттям гумору деяких посадовців, які дозволили собі ті чи інші цитати на адресу нашої організації. Лист до виконкому був мною направлений 9 жовтня, виконком відбувся 26 жовтня. В цей проміжок часу ніяких претензій до мене не було направлено. Хоча я завжди відкрита і любу критику я сприймаю нормально. Зал ми всеж таки отримали врешті решт, але з попередженням, що іншого разу, нам може бути відмовлено, якщо будуть якісь невідповідності.

В умовах малого міста система завжди буде відторгати ту структуру, яка не вписується в їхні координати. І саме система малого міста дуже важко переживає умови конкурентноздатності. І якщо хтось особисто не хоче, щоб якась громадська організація досягала успіхів у формуванні загальної культури жителів нашого міста, то це їх особисті проблеми.

Це не особисті проблеми. Вони ці проблеми виносять на загал і впливають на суспільство. Це стають проблеми містян.

Посадовці повинні пам’ятати про те, що законодавство України поки що діє на цій території. І кожен чиновник рано чи пізно може втратити своє крісло, свою посаду, свій імідж. Тому треба опиратися на об’єктивність і зважати на людей, бо саме люди довірили їм ту чи іншу посаду.

-Наступний конкурс краси буде?

Звісно буде. В нас дуже грандіозні плани. Вони здійснюються завдяки людям, які вірять в нас, які приводять своїх дітей і разом зі мною спостерігають за змінами особистості. Ще приємно, що мене підтримують поважні люди, завдяки якім я роблю ці конкурси і не тільки. Ми проводимо і творчі фестивалі. Вони підтримують ці заходи тому, що вони ніжинці, вони хочуть бачити в Ніжині обдарованих дітей, здатних на самореалізацію, а звідти і перспективний розвиток міста.

-За першу номінацію «Красуня Ніжина» великі бійки проходять в журі?

Скільки я проводжу конкурси краси, кожного року є «драка» за перше місце. І мені іноді буває дуже важко. За перше місце ми голосуємо відкрито і повірте буває дуже жарко. Але це є добре. Тому що в цьому разі, ніхто не може сказати, що першість в цих конкурсах якимось чином проплачена. Всі номінації дістаються з боєм.

-На останок щось скажете читачам?

Скажу. Мені 43 роки. Останні роки я займаюся тим, що вивчаю природу людей. І ви знаєте, ця природа мене все більше радує.

Це приємно чути. Дякую.

Автор: Ігор Волосянкін

Фото автора

Залишити відповідь

Усі Новини