Місто

Лісове господарство Ніжина попереджає: дрова можуть подорожчати у 8 разів

«ЗНИЩИМО ЛІС РАЗОМ!» – такий лозунг звучить чи не в кожному прийнятому за минулі роки законі України. Взяти хоча б до уваги останній ЗУ від 16 серпня 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств». Здавалося б, реформують фермерське господарство, а мова йде з-поміж іншого про все ті ж ліси. Відповідно до цього документу, лісові господарства мають сплачувати і земельний податок, і рентну плату. Усе б нічого, але сума цього податку збільшується майже в 8 разів. Тобто, щоб спромогтися виділити кошти на вирощування лісу, охорону від незаконних рубок і пожеж, врешті-решт, на заробітну плату і податки, лісові господарства повинні (ЗМУШЕНІ!!) будуть підняти ціну на свою продукцію.

Автор: ДП “Ніжинське лісове господарство”

Пояснимо, якщо сьогодні в середньому куб дров твердої породи коштує 450 грн, то після вступу закону в силу цей же куб купуватимуть за 3600 грн, пиловник сосновий: до – в середньому 1560 грн, після – 12480 грн. Вражає? Хто зможе собі дозволити купити лісопродукцію?

Це спричинить двоякий ефект: по-перше, лісові господарства стануть неплатоспроможними, і вже в 2019 році їх ліквідують. Ліси перейдуть у приватну власність. І одразу постає питання: хто з нових власників виділятиме кошти на відновлення й охорону лісів? По-друге, дрова стануть непідйомно дорогими, а опалення домівок, шкіл, дитячих садочків ніхто не скасовував. Що робити? У ліс, по дрова! І валитимуть тоді не просто сухостій, стиглі за віком або хворі дерева, а все підряд. Садити, звичайно, знову ж таки ніхто не буде. Результат: нема лісових господарств – нема відновлення й збереження лісу – нема ЛІСУ.

З одного боку, представники самоврядування розуміють, що в лісовому господарстві працюють їхні односельчани, які в випадку втрати роботи залишаться без копійки, а оскільки знайти роботу на місцях просто нереально – виїдуть шукати кращої долі до інших міст чи за кордон. Окрім того, навіть ті надходження, що йдуть від лісгоспу зараз, припиняться, адже підприємство ліквідують.

Залишити відповідь