Новини

Медична реформа: як проходить реорганізація первинної ланки?

Медична реформа на Чернігівщині. 

Забезпечення індивідуальними комп’ютерами та Інтернетом кожного сімейного лікаря – це проблема №1 на першому етапі її реалізації. Крім цього усі медзаклади для того, аби укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з держбюджету, мають відповідати табелю оснащення затвердженого Міністерством.

Володимир Пулін, заступник начальника відділу організації меддопомоги та мобілізаційної роботи Чернігівської ОДА: «Сьогодні не всі відповідають табелю. Ми підраховували, проводили аудит закладів первинки, нам на це потрібно по області десь близько 25 мільйонів гривень».

Вирішувати цю проблему Міністерство передбачає за рахунок бюджетів регіоні. Це обов’язкова умова, аби заклади отримали додаткове державне фінансування, у відповідності до кількості підписаних декларацій.

Наразі всі медустанови Чернігова вже змінили свої статути і стали некомерційними комунальними підприємствами. Це дає їм змогу претендувати на додаткове фінансування і поки що отримувати державну субвенцію, а також самостійно встановлювати зарплати медпрацівникам та проводити переоснащення.

Якщо в містах ця проблема вирішується, в селах, де наразі живе третина мешканців області, питання модернізації – створення сучасних медамбулаторій – поки що відкрите.

Незважаючи на те, що сайт для електронної реєстрації декларацій з лікарями працює поки що у тестовому режимі, але їх вже встигла підписати 91 тисяча мешканців регіону, повідомив на зустрічі з профільними заступниками голів об’єднаних територіальних громад регіону представник обласної адміністрації.

Для забезпечення виконання умов реорганізації медустанов другої ланки та високоспеціалізованої допомоги Чернігівському регіону за попередніми розрахунками потрібно 250 мільйонів гривень. Але це вже проблема наступного реформаторського року. Поки що на часі лише первинна ланка, акцентували організатори проведення обговорення, яке відбулося у Чернігівській міській раді.

Відео ТРА “Новий Чернігів”

Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Залишити відповідь

Усі Новини