Новини

Міська лікарня обзавелась новим операційним блоком

Ніжинська міська лікарня імені М. Галицького  розташована на площі 5 га у вигляді окремих будівель, переважна більшість яких збудована ще в 1900 році. У травматологічному відділенні більше 20 років не проводилися капітальні ремонти. Це стосується всіх приміщень, включаючи й операційний блок. Питання ремонту стояло гостро, адже блок не відповідав санітарним нормам.

 Автор: Ольга Рогачова

Створення сучасної операційної на базі міської лікарні постало в зв’язку з реформуванням. Уже незабаром тут має функціонувати лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня – госпітальний центр. Це означає, що медична допомога надаватиметься жителям не лише міста та Ніжинського району, а й пацієнтам Борзнянського, Бахмацького та Бобровицького районів.

Новий операційний блок включає дві сучасні операційні та допоміжні приміщення: передопераційну, кімнату для зберігання інструментів та іншого медичного приладдя.

«Замовляючи проект ремонту, ми максимально врахували побажання лікарів, державно-будівельні стандарти, санітарно-епідемічні вимоги. Операційна обладнана новими апаратами: ортопедичний рентген-прониклий травматологічний стіл з усіма необхідними опціями та допоміжними приставками до операційного столу. Закуплено спеціальний ортопедо-травматологічний інструментарій та спеціальні столики для нього», – розповів головний лікар міської лікарні Олександр Костирко.

Операційний блок знаходиться в приміщенні, де немає ліфта. Тому досить тісного зв’язку з реанімаційним відділенням також немає. Для того, аби покращити допомогу населенню, поруч з операційною розташована палата інтенсивного лікування, у якій передбачено два ліжка,  підвідки кисню. Планується оснастити її дихальними апаратами, апаратурою для надання невідкладної медичної допомоги.

«Ми завжди повинні бути готовими приймати велику кількіть травмованих. А розташування палати інтенсивного лікування поряд з операційною — це більш європейський підхід. Адже планується, що наша лікарня буде не просто міською, а рівнятиметься за рівнем обслуговування на обласну», – каже Олександр Костирко.

За його словами, ремонт операційної пройшов досить швидко — протягом 4 місяців. Та й то, більше часу зайняли бюрократичні процедури, очікування надходження коштів на закупівлю меблів. Замовником проекту реконструкції виступало ніжинське УЖКГ та Б. Фінансування надходило виключно з коштів місцевого бюджету. На сам ремонт кімнат витрачено близько півмільйона гривень. Ще 900 тис. коштував операційний стіл – його лікарня придбала ще два роки тому. Та й загалом, інструментарій купувався не одразу увесь, а протягом двох років. Поступово лікарня доукомплектовується.

Головний лікар анонсує, що найближчим часом лікарня обзаведеться ще й новим реанімаційним відділенням. Ремонт уже виконаний, апаратно кабінет теж забезпечений. Зараз очікують на меблі.

Стара операційна

Нова операційна

Залишити відповідь

Усі Новини