Новини

На Чернігівщині зросла кількість самогубств

Повідомлення центральних каналів жодного дня не обходяться без інформації про людей, які покінчили життя самогубством. Для запобігання цьому акту відчаю навіть створили особливий день. 10 вересня – офіційний Всесвітній день запобігання самогубствам, – передає cheline.com.ua.

Масштаби трагедій на світовому рівні надзвичайні. Так, у 2016 році попрощатися з життям вирішили майже 800 тисяч людей у світі. Це майже 11 людей на 100 тисяч населення. В Європі ці показники вищі – 13 осіб на 100 тис. Найбільше невтішних даних у Литві та Російській Федерації – майже 40 осіб на 100 тисяч населення.

Чернігівщина за такими показниками, на щастя, пасе задніх. Так, за інформацією Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, за цей рік на Чернігівщині скоєно 63 самогубства. За аналогічний період минулого року – 59.

Якщо рівень самогубств до кінця року різко не збільшиться, то в середньому по області показник становитиме 8 самогубств на 100 тисяч населення.

Психологи називають передумови, що підштовхують людину вкоротити собі віку.

«Немає єдиної причини самогубства, проте в переважній більшості випадків спробі суїциду передує депресія або конкретна стресова ситуація. Проблеми різні і, відповідно, люди по-різному на них реагують. Загалом визначити чіткий портрет самовбивці доволі складно. Наприклад, у підлітків причинами суїциду найчастіше є брак спілкування з батьками чи нерозділені почуття. Люди зрілого віку йдуть із життя через проблеми на роботі (переважно чоловіки), в особистому житті (переважно жінки), через серйозні фінансові труднощі. Немолоді люди вкорочують собі віку, бо хворіють або не хочуть бути тягарем для своїх дітей, або через самотність», – пояснює психолог Тетяна Глюк.

Залишити відповідь

Усі Новини