Місто

На Ніжинщині поліція виявила незаконні посіви конопель

“Літо – це не лише час відпусток, відпочинку, а й час, коли гарні господарі займаються заготовками на зиму. Хтось консервує огірки й помідори, а хтось запасається наркотичними речовинами, виготовленими з власноручно дбайливо вирощених нарковмісних рослин. Позиція поліції в питанні боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин принципова й остаточна: виявляти факти незаконного зберігання наркотиків до тих пір, доки вони назавжди зникнуть з життя людей.

12 липня в рамках профілактичного відпрацювання «Мак-2018» виявлено черговий схорон наркотиків в одного з місцевих мешканців. Прийшовши до господарства 47-річного чоловіка з обшуком, правоохоронці шукали незаконні посіви нарковмісних рослин. Знайшли. На городі чоловіка, поміж достигаючих овочів та бур’янів, – 86 рослин коноплі.

Читайте також: Ніжинець незаконно зберігав у гаражі висушену коноплю

Останній вину свою заперечував та стверджував, що насіння «занесло вітром», проте наскільки сильним було здивування слідчих, які в сараї знайшли згортки з тим самим висушеним насінням конопель! Мабуть, вітер був не лише сильний, а ще й запасливий: частину посіяв, а частину залишив на наступний рік. Окрім цього, у тій же господарській будівлі вилучено вже висушені рослини конопель у «віничках». У паперових згортках були вже перебиті та готові до вживання рослини, вагою майже півкілограма. Мішки з дурманом вже направлено на експертизу, а чоловіка допитують слідчі.

Цього ж дня проведено обшук у господарстві 67-річного мешканця одного з сіл Ніжинського району. Інформація оперативників і тут знайшла своє підтвердження. Прямо в дворі, замість квітів та декоративних кущів, він вирощував 15 рослин конопель. Мотиви такого напряму «садівництва» наразі встановлюють слідчі, а вилучені рослини направлено на експертизу.

Заходи з виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин постійно продовжуються. Станом на сьогодні виявлено 9 таких фактів. По кожному з них розпочато кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України, покарання у вигляді штрафу в сумі 850 грн. і аж до трьох років обмеження волі”.

Інформацію “Правда ТУТ. Ніжин” надав сектор моніторингу Ніжинського відділу поліції

Залишити відповідь