Місто

На підтримку Соломії Лукашенко ніжинці назбирали більше 7 тис. грн

7 тис. 106 грн. Саме стільки зібрали для 7-місячної Соломії Лукашенко організатори благодійного концерту «Від серця до серця». У 3 місяці дівчинці поставили невтішний діагноз «біліарна атрезія жовчно-вивідних протоків». Ця рідкісна патологія піддається хірургічному лікуванню – маленьку Соломію може врятувати трансплантація печінки. Операцію робитимуть в Італії. За 2 дні до Великодня небайдужі назбирали необхідні для трансплантації кошти, проте дівчинка важко перенесла переліт, і зараз зібрані гроші батьки змушені витрачати на стабілізацію дитини.

«Мама Соломії навчалася зі мною на факультеті культури й мистецтв в Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя. Ми, випускники факультету, добре знаємо цю родину й всі, без винятку, відгукнулися на її горе, – розповідає організатор концерту, уродженка Ніжина Яна Хмелюк. – У дитини почала відмовляти й розпадатися печінка. Соломійку перевезли до Риму для трансплантації органу. Дівчинка важко перенесла переліт і потрапила до реанімації. Чимало коштів, зібраних на операцію, пішло на ліки й стабілізацію її стану. За кілька днів до концерту Соломія вже почала реагувати на терапію. Їй стало краще. Скоро її можна буде оперувати».

Яна Хмелюк каже, операцію робитимуть за кордоном, бо в нас, в Україні, недостатньо умов для післяопераційної реабілітації маленьких пацієнтів. Що вже казати, коли справа стосується немовлят! До того ж, в Україні гарантують лише 25-30 % виживання після трансплантації. А в італійському місті Палермо життя Соломійки береться врятувати професор-трансплантолог світового рівня Жан Девіль, який працює саме з такими маленькими пацієнтами. Попередньо вивчивши медичну документацію та висновки українських лікарів, професор вирішив допомогти маленькій Соломії.

Підтримати благодійну акцію «#ВрятуйЖиттяСоломіїЛукашенко» вирішив колектив Школи мистецтв при Ніжинському коледжі культури й мистецтв (директор – Володимир Дорохін). У концерті «Від серця до серця» взяли участь вихованці Школи мистецтв Дарина Сугак, Владислав Разон, Юлія Казимір, Аліса Царенко (клас викладача Марини Батрак), викладачі Ольга Кобзар, Дмитро Хижняк, хореографічні колективи «Фієста» (керівники – Інна Мойсеєнко та Юлія Стеценко), «Парадокс» (керівник – Наталія Пономаренко) та «De Vant» (керівник – Ольга Березинець), дитячий хор «Соняшник» та вокальний ансамбль «Джерельце» (керівник – Марина Батрак). Долучилися до благодійної справи запрошені співаки з інших міст, випускники факультету культури й мистецтв Гоголівського вишу: заслужена артистка України Оксана Кривець-Нестеренко (м. Київ); лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Ярослав Йотка (м.Конотоп/м.Ніжин), Юлія Шешеня-Хильченко (м. Конотоп) та Яна Могильна-Хмелюк (м.Кам’янець-Подільський).

Допомогу надали й знане в місті подружжя – Наталія та Анатолій Копиці, депутат міськради Олександр Шалай, начальник Управління культури Тетяна Бассак та її заступниця Антоніна Купрій, директор Ніжинського коледжу культури й мистецтв Володимир Дорохін. Скриньки для збору коштів організаторам концерту надав настоятель Храму Всіх Святих, отець Сергій Чечин.

Понад 7 тис. грн назбирали за один день, провівши 2 благодійних концерти на День міста. Діяли 2 локації: майданчик у сквері Юрія Лисянського (біля Управління соцзахисту) та в сквері Марії Заньковецької. Наприкінці концерту дітям-учасникам концерту вручили солодкі подарунки, а солісти й керівники колективів отримали м’які іграшки від фабрики «Копиця».

Організатори концерту зізнаються, такого «напливу» благодійників не очікували. «Думали, що назбираємо до 4 тис. грн. Були приємно вражені, бо назбирали вдвічі більше. Як то кажуть: «Із кожного по нитці, голому – сорочка». Ідея провести благодійний концерт мені прийшла, як тільки-но я дізналась про біду Лукашенків. Однак одразу виїхати не змогла, у самої були серйозні проблеми зі здоров’ям. Згодом, за кілька днів до Великодня вдалося все організувати – вирішилося питання і з часом, і з місцем проведення. В один день все склалося, неначе той пазл. Усі, до кого я зверталася підтримати благодійний концерт, допомогли – жоден не відмовив. Була приголомшена, адже давно не живу в Ніжині, більше 8 років мешкаю в Кам’янці-Подільському, а мене ще пам’ятають! Після концерту мене переповнювали емоції, я і сміялася, і плакала, і щомиті дякувала Богу за людей, яких Він мені прислав  у різні періоди мого життєвого шляху. Зрозуміла, що можна співати з високою метою, співати заради життя, допомагаючи тим, хто цього потребує. Я зрозуміла, що дитячі життя рятують звичайні люди. Щиро дякую всім, хто відгукнувся! Ми зробили це разом! Я й очікувати не могла на таку хвилю підтримки й допомоги!», – ділиться Яна Хмелюк.

Усі зібрані під час концертів гроші відправили на банківський рахунок Оксани Лукашенко – мами хворої дівчинки.

Залишити відповідь