Місто

На Прикарпатті ніжинські рятувальники розпочали навчання із залученням авіації

В Івано-Франківській області розпочались п’ятиденні навчання рятувальної служби із залученням повітряних суден.

Про це в Івано-Франківську на пресконференції розповів начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, повідомляють на сайті Укрінформ.

«На території Івано-Франківської області розпочались навчання, тренувальні збори з гасіння лісових пожеж із залученням повітряних суден ДСНС… В період з 29 липня до 2 серпня відбудуться практична частина цих тренувальних зборів», – зазначив Чернецький.

За словами командира Спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ ДСНС України полковника Івана Коробки, в Україні вже створена єдина система авіаційної безпеки. Спеціальний авіаційний загін – єдиний авіаційний підрозділ в системі ДСНС в Україні, який залучають до гасіння пожеж на території України та інших держав. Він додав, що Прикарпатті рятувальники опановуватимуть авіацію посеред гір.

«Мета (навчання – ред.) – підготувати екіпажі до будь-яких ситуацій саме у гірській місцевості. Зважаючи, що на Івано-Франківщині зростає потік туристів і, на жаль, часом вони потребують допомоги, цей напрямок має особливе значення у нашій роботі… Ми підготуємо 7 екіпажей на літаках і 15 – на вертольотах. Максимальне навантаження льотної роботи заплановане на завтра», – зауважив Коробка.

Він додав, що сьогодні до Івано-Франківська прилетіли 2 літаки Ан-32П та гелікоптер Мі-8МТ. Для логістичного забезпечення рятувальники застосовуватимуть Івано-Франківський аеропорт.

Серед викликів під час навчання полковник назвав несприятливі погодні умови, відсутність обладнаних місць для посадки вертольотів, а також відсутність великих водойм у Карпатах.

Відомо, що з початку року на території Прикарпаття виникли понад 2,3 тис. пожеж, більшість з яких – у природних екосистемах. Повітряними суднами до лікувальних закладів рятувальники транспортували 12 людей.

Фото: if.dsns.gov.ua

Залишити відповідь