Місто

Набув чинності закон про маркування органічної продукції

2 серпня набув чинності закон про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Цей закон передбачає єдину форму маркування органічної продукції. Також, відповідно до нового закону, будуть застосовуватись штрафи проти тих виробників, які маркують свою продукцію органічною, не маючи відповідного сертифікату. Такі штрафи складатимуть від 5 до 8 мінімальних зарплат (до 33,3 тисячі гривень).

До того ж, в Україні почне діяти реєстр органів сертифікації, які надаватимуть відповідні сертифікати про органічне походження продуктів, а Держпродспоживслужба здійснюватиме перевірки виробників органічної продукції.

Крім того, буде запроваджено ведення реєстрів операторів, органів сертифікації, органічного насіння і садивного матеріалу.

Відкритість та загальнодоступність цих реєстрів надасть можливість громадянам, суб’єктам ринку органічної продукції, учасникам ринку, іншим заінтересованими особам отримувати актуальну, достовірну інформацію стосовно органічного ринку, а також наявності на ринку України органічного насіння і садивного матеріалу.

Завдяки цьому вдасться підвищити прозорість органічного ринку, відповідальність його учасників, забезпечити захист операторів від недобросовісної конкуренції та посилити довіру споживача до продукції маркованої як органічна.

 

Залишити відповідь