Новини

Науковці зробили серйозний ривок у лікуванні ракових клітин

Завдяки генному редагуванню вченим вдалось зупинили ділення так званих безсмертних ракових клітин. Це може мати колосальний успіх у боротьбі з більш, ніж п’ятдесятьма типами раку.

Результати відкриття міжнародної групи науковців на чолі з професором нейрохірургії Каліфорнійського університету й експертом в області нейроонкології Джозефом Костелло опубліковані у журналі Cancer Cell, пише 24tv.ua з посиланням на Live Science.

Дослідникам вдалось зупинити ділення ракових клітин за допомогою інструменту генного редагування CRISPR. Вони вивчали клітини найбільш агресивної форми пухлини головного мозку – гліобластоми.

З’ясувалося, що ракові клітини використовували елемент білка GABPbeta1L, щоб запустити механізм майже нескінченного розподілу – так званого “безсмертя”. Та за допомогою CRISPR фахівцям вдалось видалити цю частину білка, уражені клітини втратили здатність до нескінченного поділу.

Експеримент пройшов успішно на клітинах та на мишах. Таким чином, науковці зробили перший крок до розробки препарату, здатного пригнічувати лише крихітний фрагмент білка GABP, що дозволить припинити зростання ракових пухлин, не зачіпаючи здорові тканини.

Що таке CRISPR? Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats або короткі паліндромні повтори, регулярно розташовані групами – це прямі повтори та унікальні послідовності у ДНК бактерій та живих організмів, що розділяють їх, які спільно з асоційованими генами забезпечують захист клітини від чужорідних генетичних елементів.

Залишити відповідь

Усі Новини