Місто

Назару Красулі продовжено термін тримання під вартою

У Носівському районному суді 10 жовтня відбулось судове засідання, у ході якого розпочався розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Назара Красулі в катуванні та умисному заподіянні тілесних ушкоджень, що спричинило смерть (ч. 1 ст. 127, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 122 КК України).

Автор: Прокуратура Чернігівської області

У судовому засіданні обвинуваченому продовжено строк тримання під вартою до 60 діб та визначено порядок дослідження доказів. Судовий розгляд відкладено для виклику свідків.

Пояснюємо, що обвинувальний акт стосовно Назара Красулі направлено для розгляду до Ніжинського міськрайонного суду, оскільки злочини, вчинені ним на території, що знаходиться під юрисдикцією цього суду. Враховуючи, що судді Ніжинського міськрайонного суду брали участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування й не мають права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної й касаційної інстанції (ч. 1 ст. 76 КПК України), Апеляційним судом Чернігівської області кримінальне провадження передано для розгляду до Носівського районного суду області.

Читайте також: Назар Красуля не визнає, що вбив 2-річну Вероніку

Колегіальний розгляд кримінальних проваджень здійснюється лише в тому випадку, коли санкція інкримінованого злочину передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше 10 років (ч. 2 ст. 31 КПК України). Відповідно до ч. 6 ст. 27 Кримінального процесуального кодексу України, проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо й телебаченню, а також проведення звукозапису з застосуванням стаціонарної апаратури допускаються лише на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін.

Позиція прокурора, який в судовому засіданні заперечував щодо фіксації процесу іншими особами, окрім суду, пов’язана з неприпустимістю порушення конституційних прав і свобод громадян (учасників процесу).

Разом із тим, прокурор у доведенні вини Назара Красулі займає послідовну та принципову позицію, спрямовану на швидкий, повний та неупереджений судовий розгляд, щоб кожен хто вчинив злочин був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь