Новини

«Необхідно думати про майбутнє, а не про тимчасове “зараз”»

На відверту розмову з Анатолієм Гуньком зібралися вчителі та працівники Носівського навчально-виховного комплексу №3 (школа/дитсадок).

”Дуже хочемо щось змінити в нашому болоті”, – кажуть освітяни 3-тьої школи.

”Село живе, поки є школа. А мені як директору боляче дивитися на стан нашого приміщення”, – болісно зітхає керманич навчального закладу Надія Хоменко.

Надія Олександрівна розповідає, школа була побудована аж у 1895 році. 19 серпня 1943 року, у роки Великої Вітчизняної війни, освітню установу спалили й підірвали німці. Уціліли лише стіни, бо були вже досить масивні, товсті. Через 20 років силами вчителів, батьків та дітей школу таки вдалося відбудувати. От тільки головним болем навчального закладу дотепер залишається дах школи, його потрібно ремонтувати.

Раз-у-раз, після рясної зливи, педагогічному колективу доводиться фантазувати, вигадуючи дива шкільної інженерії (у хід ідуть каструлі,  ковші, відра та й усе, що під руку попадеться), аби зловити щедрі потоки води зі стелі, щоб, бува, не затопило всю школу, а потім не один місяць висушувати стіни та прибирати заподіяну стихією шкоду.

А ще школі потрібно оновити стільці, бо нинішні залишилися в спадок із 60- х років XX століття. Ще й не завадило б вставити нові вікна, диви, ще й розсипляться (їх оновлювали в закладі лише частково). Потреби, як і в будь-якій сільській школі, ростуть ”на дріжджах”, а коштів, як завжди, – обмаль.

Анатолій Гунько радив носівським освітянам розробляти робочий проект реконструкції даху та складати кошторис до нього, для ремонту залучати обласні кошти. “Цим має займатися обласна рада. Приватні кошти нічого не вирішать. Лише за злагодженої роботи Вашої громади, обласних депутатів, співпраці з Верховною Радою можна досягти вагомих результатів. Якщо на місцях люди не будуть зацікавлені і від Вас не буде ініціативи, наполегливості, то ніхто не дасть Вам того, що Вам дійсно необхідне”, – сказав він.

“Необхідно думати про майбутнє, а не тимчасове “зараз”. Розставити пріоритети, самостійно обирати громадою, чи вам зараз потрібні нові вікна, комп’ютери, устаткування, утеплення школи, чи дитячий майданчик за 100 тис. грн, або футбольне поле за мільйон. Утеплюючи школу, уже можна економити кошти, частина з яких може “залатати ділянку Вашої дороги”. На дорозі ж табличку не почепиш, хоча люди дякували б”, – вважає Анатолій Гунько.

 

Сліди негоди на стелі та стінах


Залишити відповідь

Усі Новини