Місто

Ніжин візьме ще один кредит?

Оптимізація, оптимізація й ще раз оптимізація. Будь-яке підприємство – будь то комунальна власність чи приватна, повинне не лише виконувати свою основну функцію, але й економити оборотні кошти. А коли коштів немає ні на оптимізацію задля економії, ні на покриття власних витрат?

Автор: Анастасія Андрусенко

Ще навесні цього року міська рада спільно з КП “ВУКГ” вирішила зекономити в майбутньому кошти на обслуговування спецтехніки. Для втілення задумки потрібно було закупити три новенькі сміттєвози. Вони й місткість більшу мають, і в обслуговуванні дешевші, бо нові.

МАЗи обійдуться Ніжину по 2,3 млн за один. Усі 6,9 млн на закупівлю цих сміттєвозів уже були передбачені міською цільовою програмою. Та внаслідок постійної недостачі коштів у міста так за цим призначенням і не пішли. Зараз КП “ВУКГ” повністю розрахувалось лише за одну машину, за другу залишилось виплатити ще 700 тис грн. А от защо ж купувати третю?

Директор “Виробничого управління комунального господарства” Владислав Корман каже, що третій можна придбати і в кредит. Звичайно ж, як буде зайва копійчина, то неодмінно виплатимо борг раніше терміну. “Укргазбанк” чи “Ощадбанк” люб’язно нададуть КП кредит під близько 20 % (перший банк під 19%, другий — 20,1%). Платитимемо рівними частинами, і, може, колись та розрахуємося. А що робити? Тендер на три сміттєвози – треба платити за три сміттєвози.

Усе, що треба від міської ради, — закласти суму погашення за кредитом у 2019 році в бюджет. Головне не забути закласти туди й суму погашення за кредитом по проекту енергоефективності в 10-й школі, що планують незабаром взяти. І ще за казначейські позики, які цьогоріч брали ледь не щомісяця, починаючи з кінця весни: на виплати освітянам перед літніми відпустками, виплати заступникам міського голови перед відпустками…

Та не будемо про погане. Придбання трьох нових сміттєвозів принесе КП “ВУКГ” майже 400 тисяч грн економії на рік. Машини окупляться всього за майже 18 років (моделі СБМ-301/1 та СБМ-304/2, які презентувала Ніжину білоруська компанія “Будшляхмаш” позраховані на 10 років експлуатації) . Крім того, підприємство зможе відмовитись від двох одиниць спецтехніки, що наразі орендує. Замінять одну стару машину на нову.

“Б/У машини потребують постійних ремонтів, із 5-6 сміттєвозів, що йдуть у рейд – у двох поломка, тоді збиваються графіки вивезення сміття, звісно, що зиму вони не перезимують”, – аргументує Владислав Корман.

Згідно аналізу технічних характеристик нових сміттєвозів – місткості кузова й коефіцієнту пресування ТПВ, кількість ходок на полігон та пробіг автомобіля за день для певних маршрутів можуть бути зменшені. Адже їх завантаженість буде більшою, ніж в автомобілів ГАЗ-3307 і ГАЗ-3309. А це зменшення витрат на паливо при обслуговуванні споживачів за послуги з вивезення побутових відходів на 213 365,86 грн.

Доцільність кредиту ще обговорюватимуть комісійно. А остаточне рішення прийматимуть виключно сесійно.

Залишити відповідь