Новини

Ніжинські депутати не погодились обмежити продаж алкоголю

Чи обмежити продаж алкоголю вночі вирішували депутати Ніжинської міськради. У березні 2018 року уряд дозволив органам місцевого самоврядування самостійно визначати час продажу спиртного, ухваливши Закон 3149.

Обмеження стосується суб’єктів господарювання, що мають ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем, крім закладів ресторанного харчування – на них такі дії не поширюються.

Пропонувалось заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових  – із 22. 00 до 08. 00 щоденно, враховуючи вихідні дні та святкові. Власники торгових об’єктів у разі прийняття рішення мають проінформувати покупців про це й забезпечити наявність інформаційних табличок про заборону продажу в цей час алкоголю.

Усе ж, таку ідею не всі очільники Ніжина сприйняли однозначно. Були як прихильники, так і затяті опоненти.

”Питання продажу алкогольних напоїв – це відповідальність не депутатів, а поліції. Воно все одно до кінця не вирішиться. Якщо заборонимо, почнуть незаконно ”гнати” самогон чи ще щось. Таких хитрощів – тисячі”, – вважає депутат Юрій Хоменко.

Водночас депутат Костянтин Смалій каже, шо потрібно робити хоч щось задля обмеження реалізації спиртного.

“Ми не забороняємо, а просто обмежуємо в часі. Давайте покажемо нашому суспільству, що ми щось робимо для цього”, – зазначає Смалій.

Голова депутатської бюджетної комісії Володимир Мамедов, зі свого боку, впевнений, що такі дії не допоможуть у боротьбі з ”зеленим змієм”, бо неефективні.

”Зараз на дорогах багато ДТП. Давай заборонимо тоді пересуватися автомобілем. Метод – недієвий. Таким чином ми не доб’ємося того, що буде менше злочинів”, – впевнений Мамедов.

Усе ж, обмежити реалізацію спиртного не погодились ні з 22 години вечора, ні в інший час. ”За” проголосувало 14, ”утрималось” – 10.

 

Залишити відповідь

Усі Новини