Місто

Ніжинські лісівники спіймали серійних дубокрадів

Втікали від правоохоронців та опиралися затриманню. У ніч з 11 на 12 жовтня поблизу Куликівки лісова охорона ДП «Ніжинське лісове господарство» спільно з правоохоронцями впіймали УАЗ, навантажений краденими дубами. Після нетривалого переслідування одного зі злочинців вдалося затримати. Спочатку той опирався затриманню та погрожував правоохоронцям, опісля – здав співучасників. Підозрювані неодноразово потрапляли в поле зору лісової охорони як серійні крадії дубів.

Автор: Ніжинське лісове господарство

Близько 12 години ночі учасник рейдової бригади лісової охорони Ніжинського лісового господарства Святослав Заєць почув звук бензопили. Сумніву в тому, що це лісокради, не було.

«Звук доносився з діброви, розташованої між Куликівкою та селом Буди, із Державного лісового фонду дроздівського лісництва, – розповідає лісовий охоронець. – Було прийнято рішення викликати підкріплення з числа місцевих лісівників та правоохоронців».

Лісокрадів чекали недовго. Як тільки зловмисники зрозуміли, що потрапили в засідку, вони спробували втекти кукурудзяним полем. Після тривалого переслідування УАЗ без номерів, навантажений дубами, вдалося зупинити. Двоє чоловіків вибігли з авто й спробували накивати п’ятами. Одного з них затримали, інший сховався в кукурудзі.

За словами лісівників, підозрюваний всіляко опирався затриманню й не шкодував погроз на адресу лісівників та правоохоронців. Вже в відділку чоловік, зрозумівши, чим можуть обернутися його нічні пригоди, вказав ще на двох спільників. Один із них залишився в лісі, а інший сховався в кукурудзі. Усі троє чоловіків неодноразово потрапляли в поле зору лісової охорони.

Зловмисники спеціалізуються на крадіжці дубів – дерева пиляють у лісосмугах та на території Державного лісового фонду в Куликівському й Чернігівському районах. Наразі транспорт і лісову продукцію зловмисників правоохоронці конфіскували. Лісівники підраховують збитки, а в поліції думають над кваліфікацією справи.

Нагадаємо, 6 вересня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Законотворці посилили відповідальність за незаконну вирубку дерев, суттєво збільшивши штрафи для «чорних лісорубів». Так, у двадцять разів збільшено відповідальність для тих осіб, які шляхом нелегальної рубки завдають суттєвої шкоди державі.

Раніше ми писали про: Від значних штрафів – до тюрми: посилено відповідальність за незаконну рубку дерев

Залишити відповідь