Місто

“НіжинТеплоМережі” показали свої втрати. Тарифи на тепло знову зростуть?

На виконавчому комітеті розглянули проект рішення про погодження ТОВ “НіжинТеплоМережі” розрахунку розміру втрат, що виникли протягом періоду розгляду тарифів на опалення.

Обговорення цього проекту рішення викликало гучне обговорення та обурення як у членів виконавчого комітету, так і в присутніх. Адже  погоджені витрати теплопостачального підприємства враховуватимуться під час затвердження нових тарифів на тепло й гарячу воду.

Із 1 листопада минулого року збільшилась ціна на природний газ – на 22,2 %. Нові тарифи для “Тепломереж” виконком встановив із 5 січня. “До січня населення платило кошти з врахуванням ціни на газ, яка була до листопада. Протягом  цього періоду підприємтсво понесло втрати”, – пояснила начальник економічного відділу Ніжинської міськради Тетяна Гавриш.

За її словами, втрати теплопостачального підприємства склали майже 5 млн грн.  “Втрати від населення склали 7 млн 288 тисяч 908 грн, від бюджетних установ – 2 млн 117 тис 756 грн, інших споживачів – 231 тис 620 грн.  Тобто втрати разом, враховуючи плюси й мінуси, складають 4 млн 939 тис 530 грн. Рахували лише  ті втрати, що пов’язані зі зміненням ціни на природний газ” , – пояснила Тетяна Гавриш.

Секретар міської ради Валерій Салогуб обурювався проти прийняття такого антинародного рішення. Адже воно фактично створює підгрунтя для збільшення ціни на тепло та гарячу воду для мешканців міста.  “Зараз виходить, що виконком має дотиково погоджувати підняття тарифів. А це вже перший крок до підвищення тарифів у майбутньому. Якщо виконком сьогодні прийме таке рішення, то це означитиме, що він погоджується з підвищенням ціни”, – наголосив Валерій Салогуб.

Заступник міського голови Ігор Алєксєєнко також висловив свою позицію: “Ціну на газ встановлює ж не виконком? То чому ми вважаємо, що втрати, які несе “НіжинТеплоМережі”, це втрати від населення? Коли приймали нові таририфи, нам говорили, що вони абсолютно обгрунтовані, що підприємтсво не буде нести ніяких збитків і все буде добре. Виконком пішов на такий непопулярний крок – підвищив ціну. Нас тепер критикують, що в Ніжині тариф – один із найвищих в Україні. Зараз виявляється, що ще 4 млн ми закладаємо в тариф, враховуємо, що це одна зі складових на підвищений тариф на цю послугу. І думаю, що в наступне підвищення тарифу ця сума буде туди включена. Ці всі постанови приймаються Кабміном. Але ці зміни в тарифній політиці покладаються на населення, яке проживає в Ніжині.”

Чи були намагання «НіжинТеплоМереж» звернутися до відповідних органів щодо відшкодування втрат не за рахунок населення, а держбюджету, керівництво підприємства заперечно похитало головою. Оскільки “ТеплоМережі” зараз не є ліцензіатами НКРЕ, відшкодування з держбюджету неможливе. Неможливо провести й незалежний зовнішній аудит, як каже т.в.о. директора теплопостачального підприємства Любов Ісаєнко.

Зі свого боку, Валерій Салогуб запропонував підготувати звернення до Кабміну із проханням придумати механізм компенсації втрат теплопостачального підприємства за рахунок державного бюджету, аби не створювати напруги серед населення.

За погодження розрахунку розміру витрат “НіжинТеплоМереж” цього разу не проголосували: 4 – проти, 6 – “утримались”.

 

Залишити відповідь