Новини

Ніжинці пірнали в крижану воду на Водохреща. Фото

19 січня прийнято святкувати одне з найвеличніших християнських свят. Традиційно, на Водохреща люди йдуть до водойм, щоб набрати освяченої води та скупатися. Православні вірять, що таким чином вони оновляться, “змиють” свої гріхи для майбутнього життя.

За повір’ям, вода на Водохреща має цілющі властивості й зберігає їх протягом року, лікуючи хвороби й відганяючи від оселі злих духів. Тому зранку люди святять воду в храмах та поспішають пірнути в ополонку.

Найвідвідуваніших місць для купання в Ніжині було двоє: водойма на території Спеціального авіаційного загону ДСНС по вулиці Космонавтів та озеро Карлове, у Талалаївці.

Перед купанням церковнослужителі прочитали молитву й провели богослужіння. На Космонавтів церемонію освячення провів Високопреосвященніший Архієпископ Ніжинський і Прилуцький УПЦ МП Климент, а в Талалаївці – настоятель Всіхсвятського храму УПЦ КП протоієрей Сергій Чечин.

За безпекою купання слідкували рятувальники. Вхід у воду вистелили соломою. Для зігріву можна було випити гарячого чаю й пригоститися сухарями.

Фото Ігоря Волосянкіна

Залишити відповідь

Усі Новини