Новини

Ніжинці – проти насилля в сім’ї

Часто приховане зразкове подружнє життя стає прихистком тиранії та безчинств у руках того, у кого міцніший кулак та більше фізичної сили. Неправильно подана ложка до столу, трохи підгоріла каша, косий погляд протилежної статі, мала зарплатня чи запізнення на роботі стають лише приводом до сварок, які можуть коштувати не тільки погіршенням настрою чи зіпсованим вечором, а й проблем зі здоров’ям або ж вартують самого життя та ламають долі.

Автор: Юля СОЛДАТЕНКО

Проінформувати – а значить захистити. Таку мету носить щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», до якої долучились і ніжинці. З 25 листопада по 10 грудня в місті пройшли різноманітні заходи, спрямовані привернути увагу громадськості до домашнього насильства, торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми. Це тренінги, анкетування, «круглі столи», лекції, семінари й відеолекторії за темами: «Проблема насилля в сім’ї», «Як уберегтися від насилля?», «До кого звернутися, якщо тато б’є маму?», «Світ без насильства», «Як не стати жертвою насилля?» і т. д.

У навчальних закладах Ніжина організовувались конкурси-виставки дитячого малюнку та плакатів, виховні години, флешмоби. У бібліотеках презентували тематичні виставки літературних джерел.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для 1426 учнів і студентів та 259 учасників професійних колективів цьогоріч провів 67 групових заходів. Для 78 безробітних на базі Ніжинського міськрайонного центру зайнятості влаштували 6 заходів, а для 13 вагітних жінок у консультаційному пункті – 2 психологічні консультації.

Акція не ставить за мету задокументувати факти насилля в сім’ї, а передусім – донести до громадян інформацію про те, що насильство в родині – це не добре і з цим потрібно усіляко боротися. Старший інспектор моніторингу Ніжинського відділу поліції Інна Музиченко каже, що близько 30-40% реєстрації всіх правопорушень за добу – це повідомлення про сімейні сварки з чоловіком, із сусідами, між малознайомими людьми, які іноді переростають у бійку та закінчуються тілесними ушкодженнями.

«Це взагалі левова частка нашої роботи. Іноді це просто порушення громадського порядку й спокою. Сусіди заявляють – мусимо реагувати. В основному насилля сім’ї відбувається на ґрунті розпиття алкогольних напоїв. Зазвичай маємо випадки легкого ступеню тяжкості: синці, садна, вирване волосся і таке інше. Покарання для дебошира передбачене навіть у вигляді арешту. Насилля в родині в місті, як і на території області, у нас викликає занепокоєння, оскільки ми й досі спостерігаємо за продовженням таких фактів», – заявляє очільниця Ніжинського відділу поліції.

Складені правоохоронцями адміністративні протоколи розглядає суд, він і призначає покарання. Проте для того, щоб внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом тілесних ушкоджень, вартовим громадського порядку необхідна заява потерпілого. Не завжди жінки, побиті чоловіками, пишуть такі скарги. Адже тоді коханцю-розбишаці загрожує кримінальна відповідальність. Коли в день побою заяви все-таки пишуться, то здебільшого наступного ж дня вони забираються. А поліція в свою чергу не може провести розслідування за браком письмового звернення.

Залишити відповідь

Усі Новини