Місто

Ніжинці вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Фоторепортаж

74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ніжинці традиційно відзначили біля “Вічного вогню”. Вшанувати пам’ять полеглих земляків прийшли ветерани, очільники міста, керівники установ та організацій, громадськість та небайдужі. Поклали квіти до меморіалу загиблих воїнів і діти з батьками. Лунали залпи та фронтові пісні.

Згадав своїх побратимів, колись босоногих хлопців та дівчат, які школярами змушені були взяти до рук кулемети чи стати за батьківський верстат, партизан з’єднання “За Батьківщину”, Почесний громадянин Чернігівської області 93-річний Петро Крапив’янський. Коли німці ввійшли в Ніжин, Петрові було 15.

“На території Ніжина й району діяла велика партизанська сила – з’єднання “За Батьківщину”, під командуванням Героя СРСР Івана Бовкуна. Було 8 підпільних груп. Усі вони працювали разом для того, щоб перемогти. Хочу відмітити нашу прекрасну молодь, моїх ровесників: Любу Свириденко, Колю та Павла Костишкінів, Борю Дейнеко, мого родича Петра Єгоровича Крапив’янського, Володю Артеменко, Миколу Ковальчука. Їм було по 17 років. Вони добровільно пішли в партизани. Стали на захист Батьківщини зі зброєю в руках, підривали потяги, залізничні мости та інші комунікації. Вони йшли на смерть, аби перемогти. І пали смертю хоробрих на нашій чернігівській землі”, – пригадав ветеран.

Своїм “безвусим ровесникам” Петро Крапив’янський присвятив вірша, якого зачитав біля Вічного вогню. Щоб пам’ятали.

Залишити відповідь