Новини

Носівська гімназія боїться злиття зі школою-“сусідкою”

“У нас давно налагоджена робота в колективі та всієї шкільної ланки, а тепер буде незрозуміло що”, – скаржаться педагоги Носівської гімназії. Схвильовані й збиті з пантелику, вони просять правового захисту. Просять допомоги й піклування, просять бути почутими. Що стало причиною вчительського обурення й стурбованості? Злиття зі школою-“сусідкою”, із якою змушені ділити одну територію.

Місцеві можновладці націлені реорганізувати злиттям два носівські навчальні заклади: гімназію та ЗОШ №1. Обоє “проживають” на одній юридичній та поштовій адресах. Педагогічний колектив першої не в захваті від таких планів очільників, зірвавши наміри своїх керманичів на квітневій сесії міської ради.

“Своє відвоювали, але чи надовго?”, – не вірять освітяни. Запевняють, чому хочуть об’єдати їхню гімназію зі школою та як це поліпшить роботу закладу, їм не говорять.

“Ми навіть не зрозуміли, чия  це ініціатива, – обурюються вчителі. – 20 років гімназії. За цей час це питання не порушували, усе було нормально. А тепер, коли в нас з’явилися свої досягнення, вагомі здобутки, комусь, певно, заважаємо. Освіта вже втратила значення престижності, а в нас ця “престижність” є. До нас ідуть діти, які хочуть навчатися. Ви б бачили, як зраділа малеча, коли дізналася, що вона успішно склала вступні екзамени до 5-го класу й буде навчатися в нас! Скільки було радості, щастя в дитячих очах; як дитя зворушливо несло радісну звістку батькам. Мабуть, об’єднувати нас хочуть для того, щоб учні залишились у 1-шій школі, а не тікали звідти до нас”.

Анатолій Гунько вважає, що рішення про злиття двох навчальних закладів має бути обґрунтованим, а не прийняте, бо “комусь так захотілося”. Зі свого боку, він пообіцяв учителям, що надаватиме їм правову допомогу та допоможе перереєструвати навчальний заклад за іншою юридичною адресою.

“Я – юрист із 20-літнім стажем. Я завжди в незаконних діях шукаю чиюсь користь. Ваша гімназія має бути давно перереєстрована. Одна юридична й поштова адреса – як механізм до об’єднання. Так не має бути”, – сказав він.

Залишити відповідь

Усі Новини