Місто

ОТГ з центром у Ніжині. Можливо?

Офісу-реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України ставить питання можливості утворення об’єднаної територіальної громади з центром у Ніжині.

ОТГ з центром у Ніжині. Можливо?

Міський голова Анатолій Лінник наголосив, що децентралізація та реформа місцевого самоврядування спрямовані на формування спроможних та самодостатніх громад, які зможуть самостійно та за рахунок власних ресурсів вирішувати питання місцевого значення в інтересах кожного жителя громади. Для успіху цієї справи вкрай важливо здобути розуміння та підтримку з боку сільських рад, чого можна досягти, роз’яснивши переваги та очікувані наслідки реформи.

Регіональний консультант з бюджетних питань Микола Силенко роз’яснив законодавчі норми добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, бюджетний процес в територіальній громаді, переваги, перспективний план громад, процедури приєднання до спроможної об’єднаної територіальної громади.

Вже створені ОТГ сформували органи управління.

Вони мають більш широкі повноваження і значні ресурси, що дозволяє їм реалізовувати проекти розвитку інфраструктури: ремонтувати і навіть будувати школи, дитсадки, водогони, дороги, системи вуличного освітлення, закуповувати комунальну техніку, створювати комунальні підприємства, дбати про благоустрій навіть найвіддаленіших сіл та селищ.

У цьому їм допомагає держава, місцевий бізнес, сприяють міжнародні партнери.

Звичайно, сусідні громади, які з тих чи інших причин одразу не пішли на об’єднання, зараз вже бачать усі вигоди такої консолідації зусиль і бажають долучитися до ОТГ.

Отже, першими кроками до добровільного об’єднання є ініціатива від сільських рад (відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ).

Джерело: Час Чернігівський

Залишити відповідь