Місто

Озвучили нову вартість проїзду в ніжинських маршрутках

За обрахунками відділу економіки НМР, загальний тариф у Ніжині на послуги з міських перевезень має складати 8, 20 грн. До складових вартості проїзду бралися надані перевізниками відомості, які міський голова Анатолій Лінник доручив перевірити на достовірність задля можливого встановлення нового тарифу.

“Враховуючи 9 матеріалів, тариф на проїзд складе 8, 20 грн, чисто арифметично – це без 11, 12, 13 й 8 автобусних маршрутів. Там, згідно даних ЧНТУ, жителі мають сплатити 13-16 грн. У розрахунках зважали також на кількість пасажирів, що обрахував технологічний університет”, – сказала начальник відділу економіки Тетяна Гавриш.

Минулого місяця ціну квитка на проїзд громадським транспортом у місті тимчасово підвищили з 4, 50 до 5, 50 грн. Не дочекавшись прийняття нового тарифу, із обґрунтованими розрахунками ЧНТУ (авт. – вуз обстежив пасажиропотік у Ніжині, надавши пропозиції з оптимізації транспортної мережі та нічних перевезень), перевізники наполягли підвищити вартість проїзду хоч тимчасово – аж до завершення повного обстеження пасажиропотоку.

Раніше ми писали про: 13 маршрут у Ніжині обслуговуватиме Кунашівську громаду?

Як зазначила посадовець, різниця в порівнянні з даними ЧНТУ по кожному маршруту – незначна:

– 7, 82 грн на маршруті №1, №2 (збільшено на 7 коп.);

– 7, 25 грн на маршруті №3/9 (зменшено на 8 коп.);

– 7, 62 грн на маршруті №4 (збільшено на 5 коп.);

– 9, 28 грн на маршруті №5 (зменшено на 1 коп.);

– 9, 11 грн на маршруті №7 (зменшено на 8 коп.);

– 11, 74 грн на маршруті №14 (зменшено на 30 коп.);

– 5, 81 грн на маршруті №15 (зменшено на 5 коп.);

– 7, 54 грн на маршруті №16 (збільшено на 4 коп.).

«Люди з Мигалівки вже не говорять про ціну. Їх цікавить своєчасність прибуття автобусу для того, щоб дістатися до роботи, дітей довезти до дитсадка чи до школи або виїхати в поліклініку чи на базар. За весь час діяльності на ринку перевізникам ні разу не був встановлений економічно обґрунтований тариф для того, щоб говорити про оновлення транспорту. Аби уникнути будь-яких незрозумілих ситуацій, потрібно застосувати валідатори й прописати в умовах конкурсу GPS-навігатори. Тоді мінімальна ціна проїзду зросте на 7 % до тарифу, який ми з Вами будемо затверджувати», – зауважив заступник міського голови Григорій Олійник.

Залишити відповідь