Новини

Повернути ліки в аптеку – непросто

За ліками – в аптеку №73 (м. Ічня). Покупець впевнена в їх якості

Новина про повернення ліків до аптек наробила галасу в Інтернеті. Торік, пам’ятаю, намагалася повернути медикаменти, які мені не підійшли, бо викликали алергію. Однак відмовили. Можливо, зараз стане простіше? Проте, як виявилося, можна повернути лише неякісні лікарські засоби й медичні вироби. Відповідне нововведення діє в Україні з січня 2019 року.

Автор: Світлана Цюпка, Ічня

Що каже закон?

Із початку січня набув чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Ним, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про захист прав споживачів», згідно з якими аптека, яка продає ліки й вироби медичного призначення, має задовольнити вимоги споживача щодо повернення грошей за ці товари.

Але варто наголосити, що мова йде про неякісний товар: тобто прострочений або пошкоджений. Якщо, наприклад, прийдете в аптеку з упаковкою цитрамону, сказавши, що пігулки не допомагають – Вам просто чемно скажуть «до побачення». Якщо вони не мають відповідного сертифікату чи є порушення на упаковці – інша справа. Але…

Лікарський засіб неякісний? Доведіть!

Щоб повернути неякісний лікарський засіб до аптеки, споживач має надати чек, який отримав під час придбання саме цього товару, а ще треба довести, що він не якісний: надати висновок, який підтверджує, що лікарський засіб не відповідає вимогам, встановленим виробником та розпорядженням Держлікслужби про заборону обігу лікарського засобу, – зазначила завідувачка аптеки №73 КП «Ліки України» Антоніна Скачко.– Такі документи безкоштовно можна отримати в лабораторії Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39. Тобто неякісність потрібно підтвердити. Щоб це довести, споживачу треба заповнити електронну форму, розміщену на сайті служби, і зазначити форму випуску, дозування, номер серії і т.д. Крім того, свої контакти та адресу проживання. Словом –наберіться терпіння. Потім служба перевірить якість лікарського засобу й дасть відповідну довідку із висновком. Лише тоді, як отримаєте підтвердження, що ліки неякісні, можна йти до аптеки, де вам повернуть гроші.

З медичними виробами теж не все просто

Як зазначила Антоніна Скачко, стосовно медичних виробів діють правила про обмін товару належної якості, але лише в тому разі, коли медична техніка призначається для особистого, домашнього або іншого використання, непов’язаного з підприємницькою діяльністю.

Протягом 14 днів із моменту придбання, скажімо, пристрою для вимірювання тиску, його можна обміняти на аналогічний, – роз’яснила Антоніна Скачко. – Але це в тому випадку, коли товар не використовувався, збережено товарний вигляд, є чек про його придбання та коли фірма-виробник підтвердить його непридатність.

В аптеці також зазначили, що претензії приймають тільки щодо ліків, які придбані в аптечних закладах міста їхньої мережі. Кажуть, міняти товар поки що не доводилось, бо не продають підробки і всі ліки мають відповідні сертифікати. Роз’яснюють людям, у яких випадках можна повернути ліки.

Антоніна Скачко радить, аби не придбати неякісні ліки, варто їх перевіряти на сайті Держлікслужби. Там Ви зможете побачити, заборонені вони чи ні. Також Ви маєте право в аптеці попросити документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.

Залишити відповідь

Усі Новини