Новини

Сьогодні відзначають день Збройних сил України

Щорічно 6 грудня українці відзначають День Збройних сил України, який був затверджений постановою Верховної Ради України в 1993 році

Історія

6 грудня День Збройних сил України святкують не випадково. Свято було засновано з нагоди ухвалення в цей день у 1991 році Закону «Про Збройні сили України». Документ регламентував механізм створення української армії з військових формувань, що залишилися після розпаду СРСР, передає politeka.net.

У стислі терміни були прийняті законодавчі акти в військовій сфері, що визначили основний вектор розвитку армії на подальші роки: Концепція оборони й будівництва Збройних сил України, закон «Про оборону України», Воєнна доктрина України тощо.

Склад ЗСУ

На сьогодні Збройні сили України складаються з сухопутних, повітряних і військово-морських військ. Кожна з цих частин має «свій» професійний день, тому 6 грудня День Збройних Сил України — своєрідне об’єднання всіх військовослужбовців країни.

Найбільша кількість військових у сухопутних військ, до яких належить артилерія й авіація, механізовані й танкові підрозділи, високомобільні десантні війська та ракетні. Також у складі ЗСУ є внутрішні війська, прикордонна служба та оперативно-рятувальна служба цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Крім того, у 2016 році у ЗСУ були сформовані сили спеціальних операцій, зосереджені на «гібридній війні». Зокрема, на рейдах і сучасних бойових діях, розвідінформації поза лінією фронту, ООС тощо. З 2014 року чисельність ЗСУ почали збільшувати. На початку конфлікту на Сході українська армія складалася з 184 тис. людей. Тоді армія стала контрактною, а призов залишився лише в внутрішні війська. На початок лютого 2018 року чисельність ЗСУ сягнула 255 тисяч осіб.

Наші солдати беруть участь у міжнародних військових операціях, зокрема під егідою ООН.

Крім того, що українці відзначають 6 грудня День Збройних сил України, є ще одне свято військових 14 жовтня — День захисника України, який офіційно встановлений вихідним. День радянських військ, який святкувався 23 лютого, на теренах нашої Батьківщини скасовано.

Залишити відповідь

Усі Новини