Новини

У Крутах люди три місяці сидять без зарплати

У Крутівській сільській раді – колапс. Через борги по заробітній платі працівникам не можна ні картридж для принтера заправити, щоб видати селянам довідку, ні вирішити будь-які інші нагальні технічні проблеми. Без зарплати вже третій місяць “гризе собі лікті” не лише апарат сільської ради, а й персонал місцевого дитсадка, Будинку культури, пожежної охорони й частково школи.  Що стало причиною таких економічних труднощів? Зменшений земельний податок для фермерів!

“Уже більше 500 тисяч боргу по заробітній платі! На сьогодні в нас реально заблоковані всі рахунки”, – зітхає секретар Крутівської сільської ради Наталія Гурин.

Каже, основний дохід сільської ради – це земельний податок. Цього ж року надходжень від нього – обмаль, бо орендарі земельних угідь майже не поповнюють місцеву казну, платять самі копійки.

Минулорічна сесія сільської ради встановила, що ставка земельного податку на 2019 рік за відсутності нормативно-грошової оцінки землі за межами населеного пункту складатиме 5 %, за наявності  такої – 1 %. Фермери сільській раді платили 5 %, бо не мали нормативно-грошової оцінки. А зараз її зробили, автоматично платять 1 % ставки. Тож відповідно скоротилась і дохідна частина сільського бюджету.

“Ми про наміри фермерів взагалі не знали і дозвіл на цю нормативно-грошову оцінку не давали. Нас поставили перед фактом. А зараз ми без грошей. Розумію, що на 20-тий рік ми закладемо цих 5 %, але ж до нього ще дожити треба”, – скаржиться Наталія Гурин.

Сільська рада вже хотіла внести зміни до проголосованого раніше рішення, але не тут то було. Фіскальна служба попереджає, що робити це не можна.

“Поїхав проконсультуватися зі знайомими податківцями. Сказали, що зараз не маємо права вносити зміни в рішення. Їх можна прийняти на 2020 рік, не раніше”, – розводить руками сільський голова Крут Віктор Македон.

Анатолій Гунько пообіцяв згорьованим жителям вивчити питання з юридичної точки зору й допомогти, підтримавши селян.

“Якщо рішення виконане, внести зміни чи скасувати його не можна. Коли ж воно діє, Ви в праві його змінити. Вносьте зміни. Якщо будуть незгодні, подадуть до суду. А я Вас підтримаю”, – запевнив Анатолій Гунько.

 

Залишити відповідь

Усі Новини