Місто

У НАТІ презентували сучасні патріотичні книги

Цього тижня в бібліотеці Ніжинського агротехнічного інституту та коледжу відбулась презентація сучасних книг патріотичної тематики за авторством іноземних і вітчизняних істориків, письменників, публіцистів.

До уваги жителів Ніжина були представлені книги з історії України, художні, суспільно-політичні, соціологічні книги, присвячені минулим та сучасним подіям в Україні, Майдану, АТО.

На літературній події були присутні студенти та викладачі агротехнічного інституту і агротехнічного коледжу, гості. Присутні першими познайомились зі свіжими виданнями.

”Презентація сподобалась.  Студенти охоче слухали, чимало дізналися нового. Окрім книг були розповіді АТОвців – міркування про ситуацію в країні”,-  розповіла завідувач бібліотеки Ніжинського агротехнічного інституту Наталія Гордіна.

Серед гостей – Станіслав Прощенко – учасник АТО, волонтер; Юрій Косенко – голова правління ГО “Українська ініціатива” – виступав із доповіддю про історію й сучасність; Євген Зінич – ГО “Ічнянський козацький полк”, волонтер, активіст із Ічні; В’ячеслав Бабіч “ГО “Ічнянський козацький полк””, волонтер; Максим Вертюк – учасник АТО, волонтер.

Гості поспілкувались зі студентами, показали 3 коротких фільми про історію української революції 1917-1921 рр.; із історії Донбасу; про героя Крутянських подій Аверкія Гончаренка.
“Відкрили для себе невідомі сторінки історії країни. Мурашки по шкірі йшли від почутого”, – говорили студенти.

На думку Наталії Гордіної, серед молоді потрібно проводити подібні заходи, бо це наше майбутнє. Вони повинні розуміти сучасну ситуацію, знати історію, враховувати її уроки, щоб не припускатися тих же самих помилок. Молодь має бути підкована. Через кілька років їм голосувати, брати участь у політичному житті країни. Кого вони оберуть? Молоді люди мають розуміти, як правильно обрати своє ж майбутнє. А для цього вони повинні вміти аналізувати події і проводити паралелі між минулим та сучасністю.

Більшість книжок надруковані за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Деякі придбані за гроші волонтерів для безкоштовного розповсюдження.

Книги привезла до навчального закладу ГО “Українська ініціатива” та безоплатно передала бібліотеці Ніжинського агротехнічного інституту і коледжу. Література доступна на абонементі для всіх бажаючих ознайомитись.

Залишити відповідь