Місто

У селі Городня Ічнянського району провели загальні збори

Нещодавно відбувся схід жителів с. Городні Ічнянського району.

У цьому селі зареєстровано 257 чоловік, але проживає набагато менше. Є дві багатодітні родини. За минулий рік народилася одна дитина, померло троє чоловік.

Виконувач обов’язків старости Володимир Сакун повідомив, що у селі працює один магазин, двічі на тиждень – виїзна торгівля з Прилук.

14 школярів навчаються в Ольшані та Гмирянці.

За минулий рік надходження до загального бюджету міської ради склали 1 млн. 224 тис. грн., видатки – 566 тис. грн. У 2017-ому до сільської казни надійшло 770 тис. грн., а витратили – 600. Стабільні надходження до бюджету забезпечують фермерські господарства: ФГ «Барс-М», ТОВ «Степ-Агро», ТОВ «Агро Кім», ФГ «Лан». Два останні завжди надають матеріальну допомогу для вирішення проблем старостату, відмітив Володимир Сакун.

На території Городнянської сільської ради функціонує ФАП. Більшість громадян уклали декларації з лікарем загальної практики сімейної медицини Катериною Кравець, яка працює у Гмирянській лікарській амбулаторії.

Через Городню вранці і ввечері курсує автобус Іваниця – Чернігів. В обідню пору доїхати можна хіба щодо Ольшани, а далі – сім кілометрів пішки. Тож городянці просили відновити автобусне сполучення Щурівка – Ічня.

– Найближчим часом автобус до Ічні курсуватиме двічі на тиждень, – пообіцяв заступник міського голови Олександр Бондар.

Нарікали й на роботу пересувного поштового відділення, яке порушує графік роботи, та на райавтодор, який не чистив дороги і за нього це робили місцеві фермерські господарства.

Сільський клуб перебуває в аварійному стані, у той час, як у центрі села пустує приміщення школи. Селяни хочуть, щоб до нього перемістили заклад культури. Відповідне клопотання депутати подали у міську раду. Проте це питання вивчається вже два роки…

Частина сільських вулиць освітлена, частина – ні. На освітлення потрібні 160 тисяч гривень. Як зазначив в.о. старости Володимир Сакун, у кінці села живуть двоє малих школярів, яким узимку потемки доводиться йти додому. А це дуже небезпечно, тому просив міську раду вирішити це питання.

Найближчі завдання для громади – це прибрати стихійні сміттєзвалища, розчистити аварійні дерева та чагарники. Серед запланованого надалі – виготовлення генерального плану села, капітальний ремонт доріг комунальної власності.

Світлана Цюпка
Фото автора

Залишити відповідь