Новини

В області почалася друга хвиля підписної компанії на послуги сімейних лікарів

Фото: IgorVetushko

Віднедавна на Чернігівщині стартувала друга хвиля вибору лікарів. Про це говорили вчора, 11 жовтня, на брифінгу в прес-центрі «Чиста політика», пише Чернігівська ОДА.

“В області розпочалася друга хвиля підписної компанії на послуги сімейних лікарів. За електронними даними, уже понад 19 мільйонів українців (45,8%) обрали своїх сімейних лікарів. Чернігівщина займає шосте місце в рейтингу. На сьогоднішній день лікарів та медичні заклади обрали майже 562 тисячі жителів області, – повідомив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш.

Очільник профільного обласного управління зазначив, що в 2019 році субвенція на первинну ланку в бюджеті держави не передбачається. Усе фінансування первинної ланки відбуватиметься через Національну службу здоров’я України за капітаційними ставками відповідно до кількості пацієнтів, із якими підписано декларації. Тому для фінансування медичним закладам необхідно укласти договори з Національною службою здоров’я України.

Наразі договір із Нацслужбою здоров’я України підписаний вже з 16 медичними закладами Чернігівщини. 36% від загальної кількості установ первинної ланки області підпишуть договори з Національною службою здоров’я в 2 хвилю.

На Чернігівщині первинну медичну допомогу надають 33 лікувальні заклади, 24 із яких – у районних центрах. У деяких районах на 10-12 тисяч населення приходиться лише 2-3 лікаря. У зв’язку з цим для покращення кадрового забезпечення медичним персоналом в області прийнята програма місцевих стимулів, а громади виділяють кошти для покращення матеріально-житлових умов лікарям.

Залишити відповідь