Місто

Вечірні багаття зі сміття за ціною від 340 до 1360 грн. Є бажаючі?

“З початком сезону масового збору врожаю з присадибних ділянок у місті гостро постала проблема утилізації сухих рослинних залишків та сміття. Більшість громадян, викопавши картоплю, беруться за прибирання бур’янів. Протягом десятиліть склалася традиція спалювання сміття на городах і люди вперто не хочуть помічати й використовувати інші, більш екологічні способи прибирання своїх грядок. Чи не кожного вечора Ніжин потерпає від жахливого смороду, який проникає в двері та вікна. Про те, щоб погуляти на вулиці, насолоджуючись теплими осінніми вечорами, взагалі говорити не доводиться.

На жаль, найефективнішим способом боротьби з таким масовим забрудненням навколишнього середовища є притягнення до адміністративної відповідальності. Законодавець передбачив досить значний розмір штрафу для тих, хто не визнає право інших на чисте повітря й довкілля та чхати хотів на правила благоустрою. Так, ст. 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів ) передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Виходить, що в разі виявлення на Вашому городі «купальського» багаття з бур’янів і старого мотлоху мінімальний штраф, який може призначити адмінкомісія, – 340 грн. Проте, враховуючи масштаби «акції зі знищення сусідів», комісія може призначити до сплати штраф у розмірі до 1360 грн.!

Наразі ніжинською поліцією спільно з представниками відділу благоустрою виконавчого комітету Ніжинської міської ради щовечора проводяться рейди з виявлення порушників-паліїв. З господарями, для яких естетичний вигляд власного городу важливіший, ніж стан власного здоров’я та здоров’я своїх близьких і сусідів, проводяться профілактичні бесіди. Декого вдається переконати, і кілька відер води припиняють тління городніх вогнищ, а дехто з аргументами поліції та уповноважених міською владою посадових осіб не погоджується. У такому випадку доводиться діяти так, як того вимагає закон, та складати відносно порушників адмін протоколи.

Шановні мешканці Ніжина! Наш дім – це не лише квартира чи будинок, який обмежується чотирма стінами, а двері міцно замикаються на ключ. Все місто є нашим домом! Благоустрій міста – показник нашої з вами хазяйновитості. Будьмо гарними господарями у своїй оселі! Чисте повітря не розкіш, а життєва необхідність”.

Інформацію “Правда ТУТ. Ніжин”надав сектор моніторингу Ніжинського відділу поліції

Фото: Наталія Гмира

Залишити відповідь