Місто

Відбулися командно-штабні навчання на базі ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат»

Учора, 23 травня, у місті провели  командно-штабні навчання. Під час навчань відпрацьовували дії ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у випадку витоку гексану на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат».

Особовий склад спеціалізованих служб ЦЗ відпрацьовував спільні дії при виникненні умовної надзвичайної ситуації. Навчання складалися з теоретичного та практичного етапів. Спочатку  у великій залі  виконавчого комітету відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Після теоретичної частини особовий склад спеціалізованих служб ЦЗ відпрацьовували практичні дії.

За легендою автоцистерна ємністю 40 куб.м заповнена гексаном була поставлена для розвантаження в блок №1 цеху екстракції ПрАТ «Ніжинського жиркомбінату». Внаслідок порушення її цілісності під час розвантаження виникло руйнування корпусу автоцистерни, що спричинило пролив гексану, його випаровування в повітря та виникнення  пожежонебезпечної хмари. Як наслідок створилася загроза руйнування самого цеху екстракції, будівель складу зберігання шроту та відділення по виробництву лушпиння пресованого гранульованого та п’ять житлових будинків приватного сектора з прилеглих вулиць.

До відпрацювання практичних навичок долучилися  працівники  рятувальної, протипожежної, медичної служб міста та  служба охорони громадського порядку, формування цивільного захист ПРАТ “Ніжин жиркомбінат” та дві аварійно-рятувальні ланки зведеного загону цивільного захисту міста (ТОВ «Ніжин Хліб», ДП НВК «Прогрес»). Вогнеборці відпрацьовували дії з гасіння пожежі, водночас проводили евакуацію постраждалих, яких в подальшому передали працівникам швидкої медичної допомоги. Кожна служба на місці події виконувала ті дії, які вона повинна робити під час ліквідації такої надзвичайної ситуації.

Завдяки проведенню навчань перевірено організацію оповіщення, швидкість і організованість оповіщення та збору учасників навчань, правильність розрахунків і пропозицій, дії служб цивільного захисту з ліквідації надзвичайної ситуації.

Тренування відбулося на належному рівні.

За інформацією начальника сектору взаємодії із засобами масової інформації (прес-центр) відділу інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю Ольги Гук

Залишити відповідь