Новини

Відкриття дитячого майданчика: посадовці місили багнюку модельними туфельками

Той факт, що хтось залучає кошти в місто, в контексті нашої історії — явище позитивне. Але зерно має лягати в благодатний ґрунт. Депутат ВР встановив дитячий майданчик, втім ні він, ні місцеві керманичі навіть не поцікавились про належний стан місця встановлення споруди, проте в черзі перерізати стрічку, стояли першими.

Автор: Ігор Волосянкін

Фото автора та з міської газети Вісті

На Глинищі ніколи не було ні доріг, ні світла на вулиці. І тут нарешті вдача — майданчик. Нардеп Олександр Кодола має таку «візитівку» — конструкції для дозвілля дітей. Це частина державної програми, яку депутат залучив на свій округ, хоча і при цьому не забуває наголошувати на власне своїх заслугах і турботі про дітей, що викликає критику в бік нардепа. Кожен майданчик відкривають «з помпою» і на вході ставлять пам’ятну арку з ім’ям автора творіння, вочевидь, щоб «попіаритись».

У день відкриття, напевно, розвідгрупа, яку послали вперед, щоб дізнатися куди їхати міській делегації, принесла шефу міста невтішні новини: «Доїхати вашим крутим авто до місця призначення — місія нездійснена! Ваші авто просто потонуть, або їх засмокче в трясовину!». Місцеве керівництво негайним чином відправляє до дитячого майданчика грейдер. Той, практично за двадцять хвилин до урочистого перерізання стрічки рівняє дорогу. Але від цього тільки стає гірше. Аби хоч якось загладити убогість ландшафту, на скору руку споруджують імпровізовані клумби зі старих колісних шин. А оскільки посадити квіти за кілька хвилин не встигали, то просто понатикали в землю зірваних в сусідів хризантем.

Почесна делегація з представництвом Народного депутата Олександра Кодоли, міського голови Анатолія Лінника та місцевих депутатів таки добралася до майданчика. Не вгадали вони тільки з взуттям. Не фірмову «обувочку» взувати треба було, а «концертні ризові чоботи». Місцеві мешканці і діти саме так зробили. Бо дітям ще треба було затанцювати в тій грязюці для обранців.

А діти справді раділи і дякували. Бо протягом десятків років, весь дитячий майданчик — це трос прив’язаний за гілку розлогого дуба і зав’язаною петлею.

Після перерізаної стрічки, діти побігли випробовувати гойдалки, а дорослі спілкувалися з обранцями. Нардеп, звичайно, розумів гротеск ситуації. Він спитав у міського голови, чи включений цей район в проектну документацію по ремонту доріг? «Ні, не включений», – понурив голову мер, але пообіцяв, що зверне увагу на ситуацію в цьому мікрорайоні.

І, як часто буває, місцеві політики згадують про людей по наближенню виборів. А такі райони Ніжина, як цей, не згадують практично ніколи, бо там невелика кількість виборців, отже вкладення в інфраструктуру є неефективним, з точки зору політагітацій. Містяни це розуміють, тому намагаються самі вирішувати питання благоустрою. Вони самотужки знайшли, де недорого купити битої цегли, домовились і самі зібрали кошти, щоб придбати матеріал. Всі роботи збирались навіть виконати власним зусиллям.

У місцевої влади тільки попросили допомогти з транспортом. «І що влада? Місцева влада виставила за перевезення цієї цегли такий рахунок, що ми просто такі гроші не зберемо», бідкаються мешканці вулиці. Тобто жителі збирають гроші, щоб зробити за комунальників їх роботу, купують будматеріали, просять лише привезти і скинути цеглу на дорогу. А на цьому хтось ще збирається заробити грошей. Ну не цинізм хіба?

Вуличного освітлення теж немає. Тільки можна уявити, як людям рухатись по дорозі, по якій і вдень пройти важко, а при повній темряві — неможливо. Місцеві і тут проявили благородство. Хто може, монтує у себе в дворі невеличкий прожектор і світить на вулицю, щоб перехожі хоча б дивились собі під ноги.

Отже, матимемо надію, що збудований дитячий майданчик стане сигналом для чиновників. І невдовзі тут з’явиться гарне освітлення, а люди добиратимуться на роботу не багнюкою, а рівненьким асфальтом.

Залишити відповідь

Усі Новини