Новини

Як працюють бюджетні установи Ніжина?

Заслуховування результатів роботи комунальних підприємств та бюджетних установ є своєрідним нововведенням в роботі місцевої влади. Під час аналізу їхньої діяльності нерідко ховаються завуальовані цифри чи хитрі прорахунки. Наскільки доцільно витрачаються кошти з міської казни, які мають проблеми та як працюють бюджетники, – це й вирішили дізнатися посадовці на одній із нарад.

Автор: Юля Солдатенко

Короткий аналіз діяльності бюджетників наводимо і Вам, нашим читачам.

Управління праці та соціального захисту населення

За 9 місяців цей «бюджетник» виконав фінансовий план на 100 %, а річний – на 75 %. Не вистачає 350 тисяч гривень на виплату заробітної плати працівникам в грудні місяці. Таку суму частково можна виділити за рахунок перерозподілу коштів в межах кошторису міста, – запевняє керівництво закладу.

На 54 % виконана Програма з компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, на 87 % – з оплачуваних громадських робіт, на 56 % – з надання пільг з ЖКГ послуг, 55 % річного плану з підтримки Ради ветеранів та 14 % – з юридичного обслуговування. За рахунок встановлення енергозберігаючих ламп зекономили на споживанні енергії.

Працівники роблять свою роботу з подвійним навантаженням, працюють і по суботам. «Люди за робочий день дуже стомлюються. Вони повноцінно не відпочивають. Навантаження у відділах у 2 рази більше норми», – скаржаться керманичі установи.

Територіальний центр обслуговування

Центр займається соціальною підтримкою пенсіонерів, людей похилого віку, самотніх непрацездатних громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Бюджетник на 99% виконав 9-місячний план і на 69 % – річний. Залишки лімітів до кінця року дозволяють забезпечити заробітною платою працівників у повному обсязі. У порівнянні з минулим роком, цьогоріч по всіх видах енергоносіїв спостерігається 50-70% економія коштів.

Через потребу міста в ефективному використанні приміщень задля оптимізації витрат очільники Ніжина вивчають можливості щодо розміщення там дитсадка чи інклюзивно-ресурсного центру. Якщо ж все-таки це буде об’єкт соціального спрямування, то просять наповнювати його відділами з максимальним функціонуванням.

Центральна міська лікарня

Лікарня виконала 99 % 9-місячного плану та 72% – річного. Залишки вільних коштів дають можливість закупити нові медикаменти в січні наступного року. На 46 % виконана міська цільова програма по медичному забезпеченню дітей на стаціонарному лікуванні та на 58 % – на лікарські препарати для учасників АТО, які перебувають на амбулаторному лікуванні.

По бюджету розвитку передбачено кошти на придбання обладнання, виконання Програми з енергоефективності та енергозбереження, на капітальний ремонт приміщень флюорографічного кабінету.

В жовтні різко збільшилось споживання електроенергії, незважаючи на встановлення LED-ламп.

У лікарні перебувають пацієнти, яким нема за що харчуватися та придбати собі необхідну білизну й речі, що стало проблемою й самої лікарні. Це люди, у яких немає прописки, необхідних документів, про яких медики не мають ніяких даних.

«Вже два таких пацієнти рік живуть у нас. Їх переводять з одного відділу в інший, за благодійні надходження купляють памперси. Якось утримувати треба, а коштів – зась», – бідкається головний лікар міської лікарні Олександр Костирко.

Центр соціальної реабілітації дітей

До кінця року цей «бюджетник» забезпечений лімітами по всіх статтях. Є вільні кошти на виплату основної заробітної плати, харчування, видатків на відрядження та енергоносіїв.

Програма з енергозбереження виконана на 98 %. Заходи з економії коштів вдвічі перевиконано в порівнянні з запланованими показниками. Кредиторської заборгованості на кінець року немає.

Центр соціальної реабілітації дітей розміщається на території дитсадка №9 «Лілея». Для «уникнення суперечок, хто більше економить, а хто заробляє», ніжинські очільники подумують над відкриттям денної групи Центру в дитячому будинку-інтернаті, а дитсадок залишити як такий.

Відділ з питань фізичної культури і спорту та МЦ «Спорт для всіх»

Чи не найбільшої критики та питань серед можновладців викликав відділ з питань фізичної культури та спорту Ніжинської міськради міський центр «Спорт для всіх».

Серед істотних зауважень у бік начальника відділу Павла Глушка та директора Центру Сергія Півня звучало систематичне допущення помилок в наданій інформації по фактичним видаткам, незадовільна робота введення бухгалтерського обліку, різниця в фактичній потребі та прогнозованій, яка закладалася при формуванні бюджету міста.

«Гроші незрозуміло куди йдуть», «Бухгалтер плутається в цифрах», «Вчасно не вносяться зміни до програм», «За 9 місяців не надали звіт по проведених заходах», «Листи на додаткову потребу подаються хаотично та непродумано», – так і сипався град невдоволення на «бідну» голову відповідальних за спорт у місті керманичів.

«Прогнозоване планування повинно бути закладене в бюджеті, бо тоді важко відслідкувати, куди діваються кошти», – відчеканив заступник міського голови Григорій Олійник.

Начальник інвестиційного відділу похвалив обох «бюджетників» за тенденцію до зменшення використання енергоносіїв та відзначив великий у цьому плані потенціал.

Загалом, найбільш частими зауваженнями до присутніх бюджетників було непрорахування наперед фінансовових потреб та запланованих результатів.

Залишити відповідь

Усі Новини