Місто

Яких змін очікувати ніжинцям від оновленого нарахування субсидій?

Кабмін вніс зміни до нарахування субсидій, вдосконаливши умови оформлення державної допомоги в сплаті житлово-комунальних послуг. Зокрема, змінено терміни призначення, перелік отримувачів та послуг, на який може бути призначена субсидія. Відтепер, за умови надання документального підтвердження, коли роботодавець заборгував заробітну плату та не сплачує Єдиний соціальний внесок, найманий працівник матиме право отримати урядову допомогу, на відміну від тих домогосподарств, де є злісні неплатники аліментів. Чого чекати ніжинцям від нововведень, розповідає начальник Управління праці та соціального захисту населення Валентина Кулініч.

Автор: Юля СОЛДАТЕНКО

«Тарифи на послуги ЖКГ продовжують зростати, і не всі містяни можуть подужати їх на свої нинішні зарплати та пенсії. Держава обіцяє не залишити тих, хто потрапив у складні життєві обставини, і не кине напризволяще. Вона допоможе сплатити «комуналку» просто лише тим, хто цього дійсно потребує», – зазначає Кулініч.

Коли призначатимуть

За її словами, змінивши умови призначення субсидій з 1 жовтня, Уряд передбачив призначення допомоги з місяця звернення до кінця опалювального періоду. Відповідно, на 1 жовтня перегляд права на отримання субсидій здійснюватись не буде для тих громадян, які вже отримували їх в неопалювальний період, навіть якщо допомога була призначена в нульовому розмірі.

«Ми просто перерахуємо цю субсидію за доходами I півріччя, враховуючи витрати на оплату комунальних послуг, інформацію про які передадуть нам надавачі послуг. Не треба звертатися й тим домогосподарствам, яким субсидія була призначена влітку за рішенням комісії (наприклад, без врахування фактично непроживаючих осіб або члени сімей яких проживають за іншою адресою чи винаймають орендоване житло)», – каже керманич Управління соцзахисту.

Субсидії для заробітчан та непрацюючих

Отримати урядову допомогу не матимуть права особи, які проживають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 200 кв. м для будинків та 120 кв. м для квартир. Винятком стане домогосподарство із опалювальною площею понад 200 «квадратів», де співіснують декілька домогосподарств та сплачують за окремими особовими рахунками. Площа кожного приміщення, що займає окреме домоволодіння, не має відповідно сягати до 200 кв. м. Вершити присуд таким жителям має спеціальна комісія.

Субсидію можуть призначити людям зі збільшеною понаднормовою площею оселі, якщо це непрацездатні громадяни, які проживають самі. Перелік субсидіантів доповнений особами, які отримують пенсію за інвалідністю, унаслідок втрати годувальника, за вислугою років, якщо людина вже є пенсіонером за віком. А також громадянам, яким надається державна соціальна допомога за інвалідністю з дитинства, та дітям з інвалідністю.

Допомогу не отримають домогосподарства, у складі яких/у складі членів родин яких є жителі, які мають заборгованість по сплаті аліментів, що перевищує термін 3 місяці, крім нарко- чи алкозалежних.

Для розрахунку субсидій братимуть до уваги нараховані доходи членів домогосподарства. При цьому, як і раніше, розмір заробітної плати враховуватиметься без податку з доходів фізичних осіб.

При призначенні державної допомоги студентам, які проживають у гуртожитках, не зважатимуть на доходи батьків чи когось одного з них (якщо мама чи тато розлучені), коли дитина живе з кимось одним із батьків.

«У Ніжині чимало домогосподарств, де є заробітчани, що перебували за кордоном більш ніж 2 місяці, протягом періоду якого враховувалися доходи. Тепер комісії мають право надати субсидію таким домоволодінням, якщо буде надане документальне підтвердження сплати страхових внесків у країнах, де працюють такі особи», – розповідає Валентина Кулініч.

Комісія також у праві призначити житлові субсидії тим домогосподарствам, де є непрацюючі громадяни, якщо вони надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі чи в складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, чи є нарко-/алкозалежні (про що є відповідна довідка).

Жителі можуть не сплачувати обов’язковий відсоток платежу, якщо вартість використаної послуги менша за розмірами, ніж цей відсоток. Доповнено перелік послуг, коли може бути призначена субсидія, внесками за встановлення/обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та внесками за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються в багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Отримай субсидію через пошту

Оплату невикористаної суми субсидії тепер можуть здійснити через поштові відділення. До цього, як зазначає Кулініч, її призначали на банківські рахунки, навіть коли субсидіантами були люди похилого віку чи з інвалідністю.

«Незважаючи на жорсткі умови надання, Уряд не прогнозує зменшення кількості отримувачів субсидій у 2019 році. Водночас, Міністр соціальної політики Андрій Рева вказав, що система субсидій не призначена для постійного функціонування, у якому ми маємо її зараз в її нинішньому вигляді. Вона покликана допомогти громадянам оплатити комунальні послуги в той період, коли жителі мають низькі доходи та в цей час відбуваються зміни тарифоутворення в комунальній сфері. Стратегічною метою Кабміну, як зауважив міністр, є не збереження системи субсидій, а підвищення зарплат та пенсій, щоб кожна родина мала достатньо коштів для оплату послуг ЖКГ. Тому система субсидій – це тимчасова підтримка для того, щоб у перехідний період допомогти людям платити за новими тарифами», – резюмує начальник ніжинського Управління соцзахисту.

Залишити відповідь