Новини

Юлія Петренко презентувала нову колекцію листівок про Ніжин. Фото

Одним із унікальних у своєму роді, неординарних цікавих проектів ніжинської мисткині Юлії Петренко є створення серії авторських поштових листівок “Ніжин – місто мрійників”. Яскраві, елегантні, неповторні, несхожі одна на одну листівки привертають увагу туристів та містян, змушують закохувати й заворожувати в себе з першого погляду. Приїжджий віднайде в них особливий шарм та велич – чого не бачив раніше, а ніжинець відкриє для себе нові сторінки в побаченому, проте неоціненому, що творить уявлення про рідне місто – історико-архітектурні пам’ятки, визначні місця, видатні постаті, вулички й краєвиди. Новопрезентована добірка листівок “Ніжин – місто музей” стала вдалим продовженням до попередньої колекції, що вкотре засвідчує авторську майстерність та самобутність.

“У кожну з 8-ми монохромних листівок художниця вклала своє бачення й розуміння значимості свого міста, створила свою, авторську (у сенсі стилю й техніки) легенду про рідне місто. Нова збірка відрізняється від попередньої не лише тим, що має яскраво-живописне оформлення, але й тематикою, адже в ній не повторилося жодне зображення історичних пам’яток попередньої колекції. Це – справжній Гімн Ніжину, яскраве підтвердження його права бути одним із семи чудес України”, – зазначає завідувач художнього відділу Краєзнавчого музею І. Спаського Наталія Тира.

На звороті кожної листівки є логотипи, що були представлені для міського конкурсу на бренд міста: «Ніжин – місто-музей», «Ніжин туристичний», «Ніжин науковий», «Ніжин – місто святинь», «Ніжин – одне із семи чудес України», «Ніжин мистецький», «Ніжин Різдвяний», «Ніжин Великодній».

«Листівки кольорові й приурочені до різних свят та подій в Ніжині. Ця колекція інша. Я не хотіла, щоб у ній повторювалась жодна з історичних пам’яткок, які були зображені в попередній серії.  Дві мої роботи вийшли в фінал конкурсу “Бренд Ніжина”, здобувши два перших місця за думкою мешканців Ніжина. На цьому їхня історія закінчилася би, але я захотіла, щоб вони жили на моїх листівках», – розповідає Юлія Петренко

Виставка діятиме до 13 травня у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею.

Телефон для довідок: 2-36-96.

Фото Ігоря ВОЛОСЯНКІНА

Залишити відповідь

Усі Новини