Новини

Ювілей в Лосинівському Будинку культури

П’ятдесят років тому в селищі Лосинівка закінчили будівництво районного Будинку культури. 8 листопада, цю урочисту та пам`ятну дату відсвяткували всім селищем — нагороджували достойних працівників культури.

Автор: Ігор Волосянкін

Фото автора

Згадали шлях діяльності Будинку культури за півсторіччя, його злети та невдачі, а головне – людей, котрі віддавали і віддають свій час, енергію і таланти розвитку культури, а загалом і селища. Людей, котрі приносять хвилини відпочинку та прикрашають будні і свята.

Будинок культури став центром культурного розвитку та відпочинку жителів селища. Тому піклування меценатів про цей осередок дозвілля несе не стільки матеріальний, скільки духовний характер.

Присутні у залі глядачі з захватом сприймали концерт. Ніхто не шкодував аплодисментів для своїх земляків, котрі вітали їх зі сцени піснями, запальними танцями та теплими словами. Жителі селища розуміють та шанують всю урочистість цього дня.

«Окрім проведення культурного дозвілля та дискотек, у нашому будинку культури відзначається багато значимих для селища подій. Усі вони супроводжуються гучними концертами, як і сьогодні. Артисти зі сцени віддають своїм землякам часточку власної душі», – розказує місцевий мешканець пан Ігор.

Представляв дорогих гостей голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць. Зокрема він урочисто передав подарунок від мецената і громадського діяча Анатолія Гунька – баян, на котрий так чекати місцеві таланти аби практикуватись у своїх навичках, а згодом дарувати свою творчість людям.

«Наш чудовий земляк, поважна, але дуже скромна людина Гунько Анатолій Григорович. Саме за його кошти, в Будинок культури придбано концертний баян», – урочисто сказав Володимир Андрієць, передавши інструмент директору будинку культури.

«В цьому Будинку пройшла вся моя молодість», – каже Володимир Андрієць, голова Лосинівської ОТГ, – «з ним пов’язані мої найкращі спогади. Серед усього, стоїть перед очима картина, коли я закінчив школу, директор на сцені тисне мені руку, наставляючи на життєвий шлях. Ніколи цього не забуду», – згадує голова Лосинівської ОТГ.

Одразу, після відкриття в 1967 році, Лосинівський Будинок культури перетворився в осередок творчості цілого району. Запрацювали гуртки і художні колективи. На свята відбувались концерти з досить різноманітною програмою. По вечорах — кіно та дискотеки. На той час він мав статус Районного. Директором став Заслужений працівник культури Зубок Андрій Павлович – талановита, енергійна і дуже добра людина. Керівник агіт-бригади і драматичного гуртка веселив глядачів гумором, керував хором.

Далі, в дев’яності роки, будинок майже не опалювався, та і мистецьких вечорів майже не було. Проте, Будинок культури перетворився в такий собі центр зібрань. Тут селяни виборювали своє право на власність землі, на цій сцені виступали громадські активісти і кандидати на виборні посади.

За ці роки будівля не опалювалася і почала руйнуватися. Сценічного реквізиту майже не було. Дуже допоміг, на той час інвестор, Іван Куровський. Відремонтував опалення, зробив капітальний ремонт та допоміг з технікою. Лосинівський БК народився заново. З’явилися творчі і пісенні колективи.

З півстоліття існування закладу, сорок років працює керівник ансамблю народних інструментів, Заслужений працівник культури Микола Гудименко. Ансамбль Є Лауреатом обласного та Республіканського фестивалю. Двічі виступав на центральному телебаченні. За весь цей довгий час не одне покоління було його учасниками. У 2015 році відбувся творчий вечір, присвячений 50-літтю творчості знаного в Ніжинському районі та поза його межами, працівника культури. Микола Сергійович більш як півстоліття свого життя присвятив культурі.

9 листопада 2016 року Гудименко Микола Сергійович був відзначений президентським почесним званням «Заслуженого працівника культури України». Багатьом відомо, що двох незрівнянних, чарівних жінок – Народну артистку України Аллу Кудлай та Заслуженого діяча мистецтв Наталію Багмут – також, навчав музики саме Микола Сергійович.

З 1984 року директором тодішнього Районного Будинку культури став Савенко Микола Андрійович. Він очолив хореографічний гурток, в якому брали участь його діти. Також, керував сімейним танцювальним колективом, який часто виступав на обласній сцені, а також в Білорусії. Запальними танцями Микола Андрійович разом з синами Олександром, Миколою та Віктором радували глядачів.

У 2002 році директором Будинку культури став Шаш Віктор Тимофієвич – раніше художній керівник і чудовий концертмейстер. Учасник духового, народного, естрадного оркестрів, вокаліст чоловічого ансамблю.

Нинішній директор Лосинівського Будинку культури Валентина Гавриляко працює в рідному закладі вже майже тридцять років. Починала керівником вокального ансамблю, потім художнім керівником і директором закладу. Чудова вокалістка, хороша господарка. З нею приміщення виглядає доглянутим та гостинним.

«Я пишаюся другим народженням цієї установи в 2011 році. Коли вже будівлю, яка починала руйнуватися відремонтував і дав друге життя Іван Куровський. А найбільшим моїм досягненням, за роки своєї праці в Будинкукультури», – розповідає нам нинішній директор закладу Валентина Гавриляко, – «я вважаю саме свій колектив «Горлиця». Це щирі, дружні і талановиті люди».

Саме своїм народним аматорським вокальним жіночим ансамблем «Горлиця» дійсно прославився Лосинівський Будинок культури. За ініціативою Валентини Гавриляко колектив був створений ще у 2001 році, а остаточно закріпився у 2005 році.

Учасниками колективу є переважно люди з вищою освітою. За період існування ансамбль «Горлиця» неодноразово брав участь у творчих концертах художньої самодіяльності Ніжинського району, в усіх концертах та святах району і за його межами. Ансамбль неодноразово брав участь у Міжнародному святі «Покровський ярмарок», що традиційно проходить у місті Ніжині. Також були учасниками Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло».

Загалом на свято «лосинівської культури» приїхало чимало поважних гостей. Усі вони підтримали осередок дозвілля не лише теплими словами, а й цінними подарунками.

Кошти на розвиток та благоустрій будинок культури отримав з бюджету районної ради, про що сповістив голова Ніжинської Районної Ради Олег Бузун. Про виділення на розвиток лосинівського будинку культури 50 тисяч гривень з депутатського фонду Олександра Кодоли, повідомила його помічниця Тамара Стратілат. Заступник голови Ніжинської РДА Сергій Батрак вручив грамоти та подяки працівникам культури. Депутат Чернігівської обласної ради Микола Шматок подарував 10 тисяч гривень. Лосинівська селищна рада зі свого бюджету виділила 50 тисяч гривень.

Усі ці кошти будуть використані керівництвом Будинку культури на розвиток власної діяльності та благоустрій будівлі.

Залишити відповідь

Усі Новини