Новини

З квітня на території Чернігівщини розпочинається нерестова заборона

З 6-го квітня на території Чернігівщини буде заборонено вилов риби та інших водних біоресурсів, – передає val.ua, посилаючись на Чернігівський рибоохоронний патруль.

Робиться це з метою забезпечення охорони та сприятливих умов для нересту й збереження місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.

Відтак, ЗАБОРОНЕНО:

1) будь-яке рибальство та пересування будь – яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період масового ходу й нересту в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах у терміни:

– з 6 квітня до 14 червня (включно) – у всіх водосховищах;

– з 6 квітня до 5 червня (включно) – р. Дніпро – від м. Лоїв до с. Нижні Жари Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки ;

Читайте також: З 1 квітня у водоймах області заборонено вилов раків

– з 6 квітня до 25 травня (включно) – у всіх інших річках у корінних водах;

– з 6 квітня до 4 липня (включно) – у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах;

2) з 1 квітня до 15 червня (включно) і з 15 серпня до 15 вересня (включно) – лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, першої й другої линьок;

3) проводити в рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах видобуток гравію й піщано – ракушкової суміші, будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, інші види гідромеханізованих робіт.

Крім того, згідно норм ст.39 Закону України «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

ДОЗВОЛЕНО:

аматорське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега у визначених місцях.

Перелік місць, відкритих для аматорського рибальства в період весняно-літньої заборони за посиланням.

Залишити відповідь

Усі Новини