Новини

За 5 років відгукнувся лише один проектант на реконструкцію площі Франка

На сайті міської ради ще минулого місяця з’явилися ескізи оновленої центральної площі міста. Ніжинці активно обговорюють представлені пропозиції, висловлюють свої думки щодо доречності окремих елементів оздоблення чи щодо всієї ідеї в цілому. Втім і досі нікому не зрозуміло звідки ж ці малюнки взялись: хто і на чиє прохання їх готував, чому не спитали спочатку думки містян та коли то все має втілюватись на практиці?

Автор: Ольга Рогачова

Виявляється, проектанта міська влада шукала давно. Ще у далекому 2013 році подали оголошення про пошук спеціаліста, який зміг би підготувати проект реконструкції, на той час ще Ленінської, центральної площі Ніжина. Про це писали в газетах, зокрема у міській газеті «Вісті». Примітно, що офіційно конкурсу ніхто не оголошував. Чомусь, шукали кандидатів в проектанти, наче жіночка бальзаківського віку кавалера, тихенько та скромно.

Нарешті знайшлося дві фірми – чернігівська та ніжинська. Вони зголосилися допомогти Ніжину з реконструкцією центральної площі, тепер уже імені Франка. Традиційно, нікому нічого не пояснюючи, міський відділ архітектури та містобудування помістив надані ескізи оновленої площі та затих.

Виявляється, начальник архітектурно-будівельного відділу виконкому Вікторія Мироненко знає про плани міської влади на реконструкцію не більше нас з вами. Вона не чула аби оголошувався якийсь конкурс на пошук проектанта, чи готувались якісь відповідні проекти рішення. Себто фірма просто вирішила показати свої таланти та начеркати нам передпроектну пропозицію майбутнього вигляду центру міста. Дані проекти не мають юридичної сили та інших зобов’язань.

Та навіть якщо ці пропозиції і зголосяться перевести на якийсь новий рівень, в будь якому разі, нашої з вами думки спитати повинні будуть обов’язково. Провести громадські слухання буде необхідною складовою бюрократичної процедури затвердження проекту.

А можливо цьому проектанту ще й доведеться позмагатися за змогу стати архітектором площі Франка. Враховуючи, що навесні цього року з робочим візитом Ніжин відвідувала директор ПП «Портал М», член Національної Спілки Архітекторів України, член-кореспондент Української Академії Архітектури Мазур Тетяна Геннадіївна.

Як писали на сайті міської ради, візит був присвячений знайомству архітектора Тетяни Мазур із майбутнім фронтом робіт щодо реконструкції центральної площі міста. Там же повідомлялося, що міський голова Анатолій Лінник у ході обговорень підкреслив на важливості поєднання сучасного стилю архітектури зі збереженням історичної унікальності Ніжина.

Кошти на реконструкцію центральної площі ще у 2016 році намагався залучити Народний депутат нашого округу Олександр Кодола у вигляді державної субвенції. Того ж року на 14 сесії міської ради депутати проголосували за виділення коштів на початок реконструкції центральної вулиці Шевченка та площі Франка. Але перш ніж говорити про освоєння хоч якихось грошей, необхідно замовити та виготовити проект реконструкції.

Залишити відповідь

Усі Новини