Новини

За електроенергію жителі області платитимуть по-новому

На виконання вимог Закону України “Про ринок електричної енергії” з 1 січня 2019 року послуги з розподілу та постачання електроенергії споживачам в Україні надаватимуть дві різні компанії:

-оператор системи розподілу – ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»;

-електропостачальник універсальних послуг – ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ».

Про це йдеться на офіційному сайті ПАТ “Чернігівобленерго”.

“Кожна компанія буде зосереджена на своїх завданнях, що значно підвищить якість та оперативність надання послуг споживачам”, – повідомляє відомство.

У грудні ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» надсилатиме споживачам Заяви-приєднання до публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який згідно вимог ЗУ «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії має бути укладеним оператором системи розподілу (електропередавальною організацією) з усіма споживачами.

Чинним законодавством передбачено, що зазначений договір вважається укладеним у разі виконання однієї з умов:

  1. Підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг із розподілу електроенергії – ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО», а також окремо – до договору про постачання електроенергії постачальником універсальних послуг – ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ».

  2. Сплата коштів згідно рахунку (квитанції), який буде надісланий в грудні поточного року.

Тобто якщо споживач не подасть письмового повідомлення про відмову від укладання (приєднання до) публічного договору, сплатить рахунок та/або продовжить споживати електроенергію – це буде вважатися його згодою з умовами публічного договору й автоматично приєднає його до послуг двох компаній – постачальника електроенергії універсальних послуг та розподільчої компанії.

У разі виконання будь-якої з перелічених умов, договір вважатиметься укладеним, тобто повернення заяви-приєднання не є обов’язковим.

“Чернігівобленерго” одночасно інформує, що, починаючи з 1 січня 2019 року, акціонерне товариство припиняє господарську діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом. З цієї дати функції постачальника універсальних послуг побутовим та малим непобутовим споживачам на території Чернігівської області буде здійснюватись виключно виділеним зі складу ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» електропостачальним підприємством ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ».

Зміни в рахунках

У побутових та малих непобутових споживачів і надалі залишається один рахунок за електроенергію, у якому з’являться два окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії.

Тариф для побутових та малих непобутових споживачів і далі регулюється державою. Перший оновлений рахунок від ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» побутові споживачі отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні.

Також слід звернути увагу на те, що оплата за електроенергію, спожиту до 1 січня 2019 року, здійснюється виключно на рахунок ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО».

Залишити відповідь

Усі Новини